Німецькі депутати не підтримали законопроект, який змінював правила донорства органів у країні й запроваджував презумпцію згоди — тобто кожен німець вважався би потенційним донором, якщо він спеціально не відмовився від цього.

Про це повідомляє агенція dpa.

Зараз у Німеччині донорство органів дозволено тільки з чітко зафіксованої згоди людини. Група депутатів на чолі з міністром охорони здоров’я Єнсом Шпаном запропонувала документ, яким вводиться презумпція згоди громадян на те, аби стати донорами — тобто людина за замовчуванням вважається донором, а якщо вона не хоче їм бути, вона має скласти спеціальну відмову.

Однак у парламенті цей законопроект не підтримали — 379 депутатів були «проти», а «за» лише 292.

Водночас 432 депутати підтримали іншу ініціативу, яка передбачає, що паспортні служби звертатимуться до громадян з питанням донорства органів не менше одного разу на 10 років під час видачі нового посвідчення особи.

Також буде створено новий центральний онлайн-реєстр для внесення туди відповідей громадян. Домашні лікарі за необхідності мають раз на два роки надавати інформацію щодо донорства органів.

Мета законопроекту — збільшити кількість донорів, бо зараз у ФРН близько 9 тисяч пацієнтів очікують на трансплантацію органів. У 2019 році кількість донорів у країні зменшилась до 932 осіб проти 955 у 2018-му. У 2017 році лише 797 посмертних донорів дозволили провести відповідні операції.

Як додає видання, з 2019 року у Німеччині вже діє закон щодо поліпшення умов трансплантації органів, який зокрема передбачає більше фінансування й допомогу мобільних бригад маленьким лікарням, які не мають власних спеціалістів.

Нагадаємо, наприкінці грудня в Україні затвердили вартість трансплантації органів.

Поділитись: