У Німеччині розробляють додаток, який допоможе визначити людей, які фізично наближались до людини, у якої підтвердили коронавірус.

Про це повідомляє DW.

Додаток використовує технологію ближнього зв'язку Bluetooth, яка перетворює будь-який смартфон на приймач і передавач одночасно.

Смартфон з таким додатком і включеним Bluetooth сканує сигнал інших смартфонів поруч.

Додаток генерує і періодично змінює ідентифікаційний номер (ID), за яким неможливо виявити власника смартфону. Коли два таких смартфони перебувають певний час на відстані ближче, ніж декілька метрів один від одного — в автобусі, вагоні метро або в черзі до каси супермаркету. Смартфони обмінюються такими номерами, зберігаючи їх спочатку лише у своїй пам'яті впродовж двох тижнів. Тобто смартфони ведуть імпровізований щоденник контактів.

Якщо пізніше власник одного зі смартфонів виявиться інфікованим і внесе до додатка відповідну інформацію, ID автоматично передається на сервер, доступ до якого мають тільки ці два смартфони. Водночас ім'я, номер телефону та інші персональні дані людини залишаються анонімними.

У додатку зʼявляється сигнал тривоги з повідомленням про можливе зараження, а також рекомендацією здати аналізи та самоізолюватися.

За останніми даними, у світу кількість інфікованих коронавірусом SARS-CoV-19 зросла до 937 170 людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: