Двоє чоловіків п'ють пиво в парку недільного дня у Берліні, Німеччина, 5 квітня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/ALEXANDER BECHER

Карантин боляче вдарив по пивоварінню — традиційній галузі Німеччини. Броварні зазнають великих збитків. Водночас росте попит на інший алкогольний напій — вино.

Як повідомляє DW, традиційна для економіки Німеччини галузь пивоваріння й без того повільно здає свої позиції: від 1980-х років споживання пива на душу населення зменшилося майже на третину.

Минулий рік теж закінчився у мінусі, але броварі сподівалися на 2020-й, адже великі спортивні, особливо футбольні, змагання завжди стимулюють попит із боку вболівальників-телеглядачів. Чемпіонат світу 2018 року в Росії знову підтвердив це, тож виробники навіть вирішили підвищити ціни на бочкове пиво.

Однак пандемія коронавірусної інфекції перекреслила надії броварів. Чемпіонат Європи з футболу й Олімпійські ігри перенесли. Усі масові заходи — від рок-концертів до різних народних і пивних свят — у Німеччині скасували щонайменше до 31 серпня.

Але головне лихо для майже 1500 німецьких пивних заводів у тому, що через карантин в усій країні зачинили заклади громадського харчування — від ресторанів і кафе до традиційних кнайп і бістро.

«Наша пивна промисловість, яка складається переважно з малих і середніх підприємств, дуже страждає, тому що багатьом пивним заводам головну частину виторгу забезпечує регіональна сфера гастрономії. А саме ця частина бізнесу нині цілковито відпала», — пояснює прессекретар Об'єднання німецьких пивоварів Марк-Олівер Гунгольц.

Нагадаємо, мексиканська пивоварня Grupo Modelo, яка випускає пиво Corona, призупинила виробництво через надзвичайну ситуацію у галузі охорони здоров'я в Мексиці на тлі пандемії коронавірусу SARS-CoV-2.

З початку пандемії станом на ранок 19 квітня коронавірусом у світі інфікувалися 2 332 456 людей. З-поміж них 600 006 людей одужали та 160 786 померли. У Німеччині, зокрема, 143 724 випадків: 4538 людей померли, а 88 000 — одужали.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: