Німецький суд у п'ятницю засудив 34-річного чоловіка до п'яти місяців ув'язнення за незаконне нацистське привітання під час протесту у східному місті Хемніц наприкінці серпня.

Німецький суд у п'ятницю засудив 34-річного чоловіка до п'яти місяців ув'язнення за незаконне нацистське привітання під час протесту у східному місті Хемніц наприкінці серпня.

Про це повідомляє The Local.

Рішення про ув’язнення суд обгрунтував також тим, що обвинувачений мав низку попередніх вироків.

Свастика та інші нацистські символи заборонені в Німеччині. Будь-хто, хто порушив закон, може бути оштрафований або отримати термін тюремного ув'язнення до трьох років.

27 серпня у німецькому місті Хемніц відбулися масові акції протесту, поліція повідомила про двох поранених. У мітингу взяли участь понад дві тисячі людей.

Відбулися демонстрації як прихильників правих поглядів, так і їхніх противників. Поліція затримала 300 учасників демонстрацій.

Акції протесту почалися після вбивства мігрантами 35-річного німця, 26 серпня, а також через дії праворадикалів наступного дня. Зокрема в інтернеті поширили відео з нібито нападами праворадикалів на людей.

У зв'язку з убивством суд видав ордери на арешт 22-річного іракця і 23-річного сирійця, яких підозрюють у тому, що в ніч на 26 серпня вони завдали німцю кількох поранень після словесної перепалки. Чоловік помер від травм у лікарні. Ще двоє чоловіків отримали важкі травми. 

Прем'єр Саксонії Міхаель Кречмер 5 вересня заявив, що ситуація з протестами «переоцінена» й інформація про переслідування людей іноземної зовнішності не відповідає дійсності.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель негативно відреагувала на його заяву, сказавши, що «кадри з Хемніца ясно показують ненависть та упередження до невинних людей».

Голова контррозвідки Німеччини Ганс-Георг Маассен 7 вересня заявив, що не погоджується з точкою зору канцлерки: «Я поділяю скептицизм щодо повідомлень про переслідування людей правими екстремістами в Хемніці».

Він додав, що відео з нападами на мігрантів у Хемніці може бути умисною дезінформацією. За його словами, доказів переслідування мігрантів у Хемніці немає.

13 вересня у Хемніц привезли інсталяцію вовків, що «зігують»: так хочуть привернути увагу до рівня насильства. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile