Політика

У Німеччині можуть відбутись нові вибори до парламенту — експерт

8 січня, 2018 19:39
Політика/У Німеччині можуть відбутись нові вибори до парламенту — експерт
Зберегти
Вигляд
У Німеччині можуть відбутися нові вибори до парламенту через неспроможність політичних сил сформувати коаліцію.

У Німеччині можуть відбутися нові вибори до парламенту через неспроможність політичних сил сформувати коаліцію.

Так вважає старший науковий співробітник Інституту євроатлантичного співробітництва Андреас Умланд.  

«Я не виключаю можливості нових виборів, бо ці коаліційні перемовини можуть зірватися, як і минулі. Але проблема саме в тому, що згідно з опитуваннями, розстановка сил у парламенті суттєво не змінилася би», — сказав експерт в інтерв’ю Громадському.

Канцлерка Німеччини та лідерка Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Ангела Меркель після перемоги на виборах восени 2017 намагалася сформувати коаліцію з Партією зелених та Вільною Демократичною партією Німеччини. Однак тоді їм не вдалося домовитися — серед головних розбіжностей на переговорах називали податкову реформу, міграційну політику та охорону довкілля.

Тепер ХДС намагається сформувати коаліцію з колишніми союзниками, партією соціал-демократів, які після останніх виборів заявили, що переходять в опозицію. Нещодавно партія Мартіна Шульца змінила рішення та заявила про готовність до переговорів, повідомляє Reuters.

«Після того, як перемовини щодо створення коаліції між християнськими демократами, зеленими і ліберал-демократами були неуспішними, соціал-демократи все-таки вирішили, що вони будуть вести переговори. У них немає вибору, тому що альтернатива цьому — уряд меншості, якого в Німеччині ніколи не існувало», — зазначив Умланд.

У Берліні нині тривають консультації для підготовки переговорів.

Дві партії мають п’ять днів для того, аби дійти згоди для формування «великої коаліції».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Донбас, Європа, США, Китай: головні тенденції і очікування – інтерв’ю із експертом з безпеки

Раніше Вільна демократична партія Німеччини відмовилася від створення коаліції з блоком ХДС / ХСС Ангели Меркель і «Зеленими».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори в Німеччині: 10 головних результатів.

Пов`язані новини