На півночі Норвегії зафіксували незначне підвищення радіоактивного фону, воно не становить небезпеки для людей та навколишнього середовища. Чи пов’язано це з вибухом на полігоні в Росії, невідомо.

Про це повідомляє Управління з ядерної та радіаційної безпеки Норвегії, передає DW.

Підвищення радіації зафіксували на ділянці станції в Сванховде, заміри робили 9-12 серпня.

У відомстві зазначили, що встановити джерело радіації неможливо, тому незрозуміло, чи пов’язано це з вибухом в Архангельській області Росії.

«Норвезькі станції моніторингу фіксують радіоактивний йод 6-18 разів на рік, і його джерело зазвичай невідоме», — йдеться у повідомленні.

Найчастіше підвищення радіації пов’язане з виробництвом радіоактивних фармацевтичних препаратів.

Нагадаємо, 8 серпня в Архангельській області стався вибух під час випробувань на військовому полігоні. Спочатку повідомлялося, що унаслідок вибуху двоє людей загинули й четверо постраждали. Згодом стало відомо про 5 загиблих.

Видання Reuters повідомило, що вибух на полігоні в РФ міг статися через випробування ракети з ядерною установкою.

Крім того, про це заявив президент США Дональд Трамп.

У Міноборони РФ заявили, що жодних викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, радіаційний фон в Архангельській області в нормі. Водночас у місті Сєвєродвінськ у Архангельській області після вибуху було зафіксоване підвищення радіаційного фону. Пізніше у відомстві визнали, що підвищення рівня радіації було, але короткострокове.

Поділитись: