У Страсну п'ятницю, 10 квітня, у соборі Нотр-Дам у Парижі відбудеться невелика служба. Через коронавірус у заході зможе взяти участь обмежена кількість людей через коронавірус.

Про це повідомляє Reuters.

Через пандемію коронавірусу на месі будуть присутні лише семеро людей. Службу правитиме архієпископ Парижу Мішель Опет.

«Лише кілька священників відвідають меси, які ми проведемо під час Страсного тижня, і люди зможуть стежити за службами по радіо чи телебаченню», — зазначив архієпископ.

Великодню месу архієпископ проведе у церкві Сен-Жермен-л'Осерруа поблизу Лувра. Службу зможуть відвідати до 20 людей.

Станом на ранок 8 квітня у Франції зафіксували 109 069 випадків коронавірусу. 10 328 пацієнтів померли та 19 337 одужали.

Нагадаємо, найперша меса після пожежі у соборі Паризької Богоматері (Нотр-Дам) відбулася у червні 2019 року. Тоді священники були у касках. Водночас службу перед Великоднем та на Великодень проводили у церкві Сент-Сюльпіс.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Нагадаємо,

  • 15 квітня у столиці Франції загорівся дах Собору Паризької Богоматері. Пожежа виникла близько 20:00. Через вогонь вже обвалився шпиль собору та його дах.
  • Під час пожежі у Соборі вдалось врятувати терновий вінець Ісуса Христа, викуплений королем Людовіком Святим в XIII столітті у Венеції.
  • Основну конструкцію Собору Паризької Богоматері також вдалося врятувати.
  • Причина пожежі поки що невідома, утім чиновники пов'язують її з роботами з реконструкції. Паризька прокуратура заявила, що пожежу поки що розслідують як нещасний випадок. Під час «боротьби з полум'ям» серйозно постраждав пожежник.
  • Французький бізнесмен Франсуа Анрі-Піно заявив про готовність пожертвувати 100 мільйонів євро на відновлення пошкодженого в пожежі середньовічного Собору Паризької Богоматері.
  • Після 12 годин боротьби з вогнем пожежу повністю загасили.
  • Відбудувати Нотр-Дам обіцяють упродовж п'яти років.
Поділитись: