Автобуси з евакуйованими з китайського міста Ухань громадянами України виїжджають з харківського аеропорту в селище Нові Санжари на Полтавщині. Через спалах коронавірусу українці прилетіли додому чартерним рейсом вночі. Уряд планує розмістити їх на період карантину в медичному центрі Нових Санжар
Фото:

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Уранці 20 лютого літак із 45 українцями й 27 іноземцями, яких забрали з китайського міста Ухань, приземлився в Міжнародному аеропорту Харкова. Після цього евакуйованих на автобусах повезли до селища міського типу Нові Санжари на Полтавщині — аби покласти їх на обсервацію в однойменний медичний центр.

Утім ще з вечора 19 лютого частина місцевих жителів вийшла на вулиці. Вони не хочуть, що до Нових Санжар везли людей із китайського міста, де спалахнула епідемія смертельного коронавірусу. Щонайменше кількасот людей влаштували сутички з поліцією, палили шини та кидали каміння.

hromadske пояснює, чому не слід панікувати і чому евакуація людей із Уханя не загрожує Україні епідемією.

Інші країни так само евакуювали своїх громадян із Уханя

Україна — не перша країна, яка евакуює своїх громадян із китайського міста Ухань. 

Станом на 17 лютого звідти своїх громадян вивезли або почали вивозити Нова Зеландія, Австралія, Непал, Канада, США, Сінгапур, Філіппіни, Велика Британія, Бразилія, Італія, Саудівська Аравія, Південна Корея, Індонезія, Японія, Казахстан, Росія, Франція, Таїланд. А Нідерланди і Швеція заявили, що евакуюють своїх громадян із Уханя найближчим часом.

При цьому більшість із цих країн провели евакуацію ще наприкінці січня або на початку лютого. Наразі в жодній із них не зафіксували спалаху коронавірусу, який хоча б приблизно дорівнював масштабами ситуації в Китаї. І цьому сприяв саме карантин для всіх евакуйованих.

Із китайського міста евакуювали лише здорових людей

Українці та іноземці, яких на літаку евакуйовували з Уханя, пройшли подвійну перевірку китайських та українських фахівців.

Як повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, на борт не пустили трьох українців та іноземку — в них виявили симптоми гострої респіраторної інфекції. Зараз вони перебувають під наглядом китайських медиків.

Таким чином, ризик того, що евакуйовані українці та іноземці заражені коронавірусом, досить низький.

Аби ми створювали більше важливих матеріалів для вас, підтримайте hromadske на Спільнокошті. Будь-яка допомога має велике значення.

В Україні не зафіксовано жодного випадку зараження новим коронавірусом

Раніше ЗМІ повідомляли про нібито п’ять випадків зараження новим коронавірусом Covid-2019 в Україні — але МОЗ офіційно це спростував.

Слід нагадати, що не вперше в Україні «виявляють» коронавірус. Так, 27 січня Київський міський лабораторний центр МОЗ України справді повідомив про виявлений в одного з пацієнтів коронавірус — але це виявився не Covid-2019, а інший, не смертельний штам.

Наразі в Україні нового коронавірусу не виявили. А навіть якщо й виявлять, це не означає початку епідемії. Covid-2019 нині виявлений щонайменше у восьми країнах Європи — але завдяки карантину далі одиничних випадків поширення вірусу там не пішло.

Паніка та фейки породжують ще більшу паніку

В умовах кризи та паніки неповна інформація та відверті фейки поширюються надзвичайно швидко. Що спричиняє ще більшу паніку.

Офіційно українська влада назвала місце карантину для евакуйованих лише вранці 20 лютого. Проте тернопільські ЗМІ ще 18 лютого повідомили, що українців та іноземців із Уханя покладуть на обсервацію в санаторій «Медобори» поблизу селища міського типу Микулинці на Тернопільщині.

Місцеві жителі влаштували протест, а Микулинецька селищна рада звернулася до президента Володимира Зеленського та заявила, що вона «категорично проти заселення евакуйованих громадян». Але інформація так і не підтвердилася.

До «флешмобу» коронавірусних протестів приєдналися й жителі Київщини та Львівщини.

Поділитись: