У Новій Зеландії у додатках для знайомств шукають партнера по іпотеці. Усе через ціни на нерухомість

У Новій Зеландії люди реєструються на сайтах для знайомств не тільки для романтики. Через високі ціни на нерухомість користувачі таких додатків шукають собі партнерів, з яким вони могли б взяти іпотеку: удвох легше оформити кредит.

Про це пише The Guardian.

Подібна практика у Новій Зеландії не є новою. Однак останній звіт компанії Tinder показав, що за рік її користувачі з цієї країни стали у 2,6 раза частіше вказувати у своїх профілях housebuying (придбання житла) як мету знайомства.

Дехто пише відверто, що банк просить знайти партнера на іпотеку для купівлі житла. Інші жартівливо зазначають, що хочуть «просто купити будинок, нічого серйозного».

Тим часом дані опитування Інституту споживачів Нової Зеландії (Consumer NZ) показали, що троє з п’яти власників нерухомості у країні не могли б дозволити собі купити будинок за його поточною вартістю.

Найменший шанс викупити своє житло за нинішніми цінами мали люди літнього віку. Утім, близько половини респондентів у ​​віці 18-29 років все ще могли б дозволити собі нерухомість.

Але, як вказують автори опитування, більшість новозеландців зауважили, що питання вартості житло непокоїть їх найбільше і з національної, і з особистої фінансової точки зору. Воно навіть перевищило тривогу через епідемію COVID-19, вартість електроенергії та продуктів.

«Наш ринок нерухомості закріпив за Новою Зеландією статус країни, розділеної за майновим статком. Наразі середня ціна на житло більш ніж у 12 разів перевищує середній національний дохід», ㅡ сказала керівниця відділу комунікацій Consumer NZ Джемма Расмуссен.

Станом на середину 2021 року середній дохід у країні становить 27 новозеландських доларів за годину (514 грн), якщо працювати 40 годин на тиждень, за рік дохід становить приблизно 56 160 новозеландських доларів (1,07 млн грн).

За даними CoreLogic, з минулого року середня ціна на житло у країні зросла до 906 532 новозеландських доларів (понад 17 млн грн). Для переважної більшості покупців банки вимагають 20% депозиту.

Расмуссен зазначила, що у Новій Зеландії часом шукають не одного партнера для купівлі житла — трапляються випадки, коли організовується ціла група друзів.

Наразі ринок нерухомості у Новій Зеландії вважається одним із найменш доступних у світі. Найгіршою є ситуація у великих містах. Скажімо, в Окленді ціни на житло ледь не вдесятеро перевищують середній дохід.