У Новій Зеландії переможцем конкурсу «Птах року» вперше став кажан. Він ссавець, а не птах

Довгохвостий кажан
Довгохвостий кажанForest & Bird

Переможцем конкурсу «Птах року» у Новій Зеландії вперше став довгохвостий кажан, який є ссавцем, а не птахом. До голосування його включили, щоб привернути увагу до зникнення цього виду.

Про це повідомляє BBC.

56 733 людини віддали свої голоси на цьогорічному конкурсі. З них довгохвостий кажан отримав 7031 голос, а какапо — папуга, що не літає, і перемогла у конкурсі минулого року, — 4072.

Організатори конкурсу Forest & Bird повідомили про включення кажана до переліку учасників на початку жовтня. Так вони хотіли привернути увагу до цих тварин, кожен вид яких перебуває під загрозою.

Довгохвостий кажанForest & Bird

Частина людей обурюється перемогою кажана, називаючи такий результат «вкраденими виборами». Деякі користувачі у соцмережах невдоволені результатом через пандемію коронавірусу, оскільки поширювалась думка, що COVID-19 з'явився від кажанів.

Однак у Forest & Bird запевняють, що не ставили собі ціль відновити імідж кажанів. «Голосування за кажанів — це голосування за боротьбу з хижаками, відновлення середовища для проживання та боротьбу зі змінами клімату, щоб захистити кажанів»,йдеться у заяві організації.

Конкурс «Птах року» в Новій Зеландії сприймають доволі серйозно: голоси за учасників змагань збирають у соцмережах, окремі з них фігурують у рекламних кампаніях. Стежать і за вкиданням голосів.

У 2020 році організатори виявили, що за плямистого ківі надійшли 1,5 тисячі голосів з однієї ІР-адреси — шахраїв викрили, а птаха позбавили цих голосів. А роком раніше зафіксували кількасот голосів із Росії: спершу це назвали втручанням у голосування, але потім їх визнали законними й зарахували. Цьогоріч організатори не зафіксували жодних порушень.

Змагання птахів Нової Зеландії має на меті привернути увагу до їхніх проблем: 80% місцевих видів перебувають під загрозою вимирання через скорочення ареалу проживання, зміни клімату, завезених хижаків, діяльність людини тощо.