У новому Центрі інформаційної безпеки вважають, що олігархічні ЗМІ — велика небезпека

Домінування в інформаційному просторі України олігархічних ЗМІ становить велику небезпеку, вважає очільниця новоствореного Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Мінкультури Любов Цибульська.

Про це вона заявила під час форуму Zero Corruption Conference у коментарі hromadske.

Цибульська погодилась, що існування різних олігархічних ЗМІ підтримує плюралізм, але це «дуже український плюралізм».

«Ми з колегами вже жартували, що це такий плюралізм по-українськи, коли один олігарх бореться з іншим, і таким чином ми дізнаємося про різні погляди. Це небезпечна тенденція. Якщо ми йдемо до демократії, то рано чи пізно воно (існування олігархічних ЗМІ — ред.) стане дуже проблемним. Та й воно і є дуже проблемним, воно заведе нас у глухий кут», — упевнена очільниця Центру інформаційної безпеки

Вона нагадала, що ці ЗМІ не є прибутковими, й потрібні вони олігархам не задля заробітку, а задля просування своїх інтересів, і це — «велика небезпека».

«Найкраще, що ми можемо робити — підтримувати суспільного мовника, але паралельно і регулювати їх (олігархічні ЗМІ — ред.). У нас же є регулятор (Нацрада з питань телебачення і радіомовлення — ред.), але він… Все на цьому», — підсумувала Цибульська.

Коментувати можливість примусового продажу цих ЗМІ вона відмовилася.

Розмова про олігархічні медіа вийшла на порядок денний після внесення президентом Зеленським у Раду так званого «Закону про олігархів». У його першому варіанті, схоже, було зобов’язання олігархів продати свої медіа, але в кінцевому цю норму прибрали. Детальніше про це читайте в нашому матеріалі.

А якщо ви також вважаєте небезпечними олігархічні ЗМІ, підтримуйте hromadske або вступайте у нашу спільноту.

Що відомо про Центр інформаційної безпеки?

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (ЦСКІБ) покликаний захищати інформаційний простір від фейків та маніпулятивної інформації. Його очільниця Любов Цибульська наголошує, що необхідність створення такого органу є важливою через інформаційну війну з Росією.

В уряді розповіли, що ЦСКІБ зосереджуватиме свою роботу на таких напрямах:

  • розробка інформації, яка спростовуватиме фейки, проведення інформкампаній та включення українських наративів у щоденну комунікацію уряду;
  • створення онлайн-ресурсу, який активно реагуватиме на інформатаки;
  • регулярне сповіщення про гібридну агресію з боку Росії на міжнародному рівні, спільне напрацювання механізмів з протидії дезінформації з міжнародними партнерами.