У новому Виборчому кодексі менше можливості для маніпуляцій кандидатів у народні та місцеві депутати.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадського заявив Олександр Неберикут – аналітик громадянської мережі «Опора».

«Можливості для маніпуляцій типу продажу голосів, засівання округів гречкою та інших способів протягнути своїх кандидатів у політичного естеблішменту буде значно менше. Натомість у виборців буде більше можливостей впливати на те, кого вони обиратимуть. З цього погляду, це перемога», — пояснив Неберикут.

Він додав, що з-поміж деталей є хороші й погані нюанси. Серед хороших, зокрема, гендерне квотування та заборона зовнішньої реклами, серед поганих – партії не будуть зобов’язані подавати проміжні фінансові звіти, як це є зараз.

«Система буде складніша для самих політичних партій. Для виборців вона буде набагато простіша. Виборчий бюлетень потребуватиме внесення двох опцій: одна – це номер партії, яку підтримує виборець, інша опція – це номер кандидата в цій партії», — додав аналітик.

Нагадаємо, 11 липня Верховна Рада України ухвалила новий Виборчий кодекс. Він передбачає введення пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміна виборчої системи на місцевих виборах.

Варто зазначити, що позачергові вибори народних депутатів, які відбудуться 21 липня, проходитимуть за старою виборчою системою.

Поділитись: