У Пакистані розпочалися масові акції протесту через скасування смертної кари для жінки-християнки

Пакистанська права релігійна ісламська організація «Техрік—е—Лабаік Пакистан» проводить масові акції протесту через рішення Верховного суду країни про скасування смертної кари для жінки—християнки, яку засудили «за богохульство».
Протестувальники блокують дороги і площі у великих містах країни — в Ісламабаді, Лахорі та Карачі. Вони закликають убити суддів Верховного суду та повстати проти армії.
Через акції протесту влада закрила частину освітніх закладів та посилила охорону церков. Прем’єр-міністр Пакистану Імран Хан у зверненні до населення 31 жовтня засудив дії радикалів та наголосив, що рішення про скасування смертної кари ухвалене згідно з конституцією країни.
Також Хан підкреслив, що готовий вжити рішучих дій проти «провокаторів», пояснивши, що держава не може нормально функціонувати поруч із закликами вбити суддів та повстати проти армії.
47-річна Азія Бібі, мати п’ятьох дітей, була засуджена до смертної кари «за богохульство» у 2010 році. Звинувачення їй висунули у 2009 році. Бібі працювала в полі з іншими жінками-мусульманками, коли її попросили принести води, але деякі мусульманки виступили проти, бо, на їхню думку, якщо християнка доторкнеться до посудини з водою, вода може стати «нечистою». Через декілька днів мусульманки звинуватили Бібі у богохульстві.
Зазначимо, що через справу Бібі в Пакистані вбили декількох політиків. Так, екс-губернатора провінції Пенджаб Салмана Тасіра, який відкрито вимагав звільнити Бібі та критикував уряд за недостатні зусилля у боротьбі проти талібів, у 2011 році з автомата розстріляв власний охоронець. Екс-міністра зі справ меншин Шахбаза Бхатті, єдиного в історії Пакистану міністра-християнина, який критикував закон про богохульство, розстріляли в березні 2011 року.
Як повідомлялося, штат Верховний суд штату Вашингтон скасував смертну кару на території штату через невідповідність Конституції.
Римо-католицька церква змінила своє вчення, аби оголосити смертну кару неприпустимою формою покарання незалежно від обставин.
У квітні 2018 року в Індії ввели смертну кару за зґвалтування дітей віком до 12 років.
За даними ООН у 2017 році більшість смертних вироків у світі припадає на чотири країни: Китай, Іран, Саудівська Аравія та Ірак.
Україна 18 вересня 2017 приєдналися до Альянсу боротьби з торгівлею знаряддями катувань та виконання смертної кари, ініційованому Європейським союзом.
У Парламентській асамблеї Ради Європи назвали черговий смертний вирок у Білорусі нелюдським покаранням, неприйнятним у Європі.
- Поділитися: