Квіти покладали представники громадських організацій, які були засновані у Франції українцями та французами українського походження
Фото: Анна Гармаш
У Парижі 25 листопада відбулось урочисте покладання квітів під Тріумфальною Аркою з нагоди річниці Голодомору. Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Покладали квіти біля «вічного вогню» представники громадських організацій, які були засновані у Франції українцями та французами українського походження.

У покладанні квітів також взяли участь посол України Олег Шамшур та єпископ Української греко-католицької церкви, голова єпархії святого Володимира Великого у Парижі Борис Гудзяк.

«Церемонія організовується вже багато років і є важливим моментом в житті французьких українців», — передає кореспондентка.

Йдеться не лише про пам‘ять про загиблих, а й про можливість розповісти французам про українців та українську історію.

Зазначимо, у листопаді, зокрема у ці вихідні, в Парижі відбулися та продовжуються низка подій, присвячених пам'яті Голодомору. Це, зокрема, проведення колоквіумів, покази фільмів, служба у Соборі Паризької Богоматері тощо.


доповнюється

У листопаді у Парижі відбувається низка подій, присвячених пам'яті Голодомору
Фото: Анна Гармаш

Раніше повідомлялось, що в уряді Канади вшанували пам'ять жертв Голодомору та запалили свічку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Голодомор змусив українців думати, що влада їм чужа», — авторка книги «Червоний голод» Енн Епплбаум

24 листопада 2018 року в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років, унаслідок якого загинули близько чотирьох мільйонів людей. У Києві відбулася панахида за жертвами.

Раніше державний департамент США підтримав Україну, вшанувавши пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

 Українське посольство у США також приєдналося до Міжнародної акції «Запалімо свічку пам’яті», присвячену 85-м роковинам Голодомору в Україні.

Дипломати запалили свічки у Вашингтоні біля Меморіалу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Нагадаємо, що у США 21-ий штат визнав Голодомор геноцидом українського народу.

У 2016 році Верховна Рада України ухвалила звернення до держав світу визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

Поділитись: