У столиці Франції відбувся мітинг проти поліцейського насилля, присвячений вшануванню пам’яті 24-річного Адама Траоре, який у 2016 році помер під час затримання правоохоронцями. В акції взяли участь понад 20 тисяч людей, і відбулася вона біля одного з паризьких судів, який напередодні заборонив її проведення.

Як повідомляє Le Figaro, учасники зібрання вигукували мирні гасла на кшталт «Справедливість для Адама». Присутньою була й старша сестра загиблого хлопця.

Після двох годин мирного зібрання між протестувальниками й поліцією почалися сутички. Демонстранти запалили фаєри, у відповідь поліція застосувала сльозогінний газ.

Від фаєрів зайнялося будівельне сміття, розкидане обабіч вулиць. Через протести також частково заблокувався дорожній рух.

Міністр внутрішніх справ Франції Кристоф Кастаньє засудив дії протестувальників і додав, що «в демократичній державі насиллю немає місця».

Як повідомляє Le Figaro, протести в пам’ять про Адама Траоре відбулися і в інших французьких містах. Так, по кілька тисяч людей зібралися в Ліллі, Ліоні та Марселі.

Адама Траоре помер 19 липня 2016 роки через дві години після затримання поліцією. Троє жандармів притисли чоловіка зверху, через що той не міг дихати. У відділок його доставили вже без свідомості. Реанімувати Траоре не вдалося.

Протести в пам'ять Траоре перегукуються із протестами у США, викликаними смертю афроамериканця Джорджа Флойда. Той помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.

Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції — і не лише в США. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення США. Подекуди вони вийшли за межі мирних: люди підпалюють і трощать автівки й крамниці.

Поділитись: