«Жовті жилети» протестують перед будівлею опери з закликами до відставки президента Макрона
Фото:

IAN LANGSDON/ EPA-EFE

У Парижі «жовті жилети» знову вийшли на протести — це вже п’ятий тиждень мітингів та неспокійної ситуації у столиці країни.

Поліція мобілізувала близько 2 тисяч правоохоронців для охорони порядку. Автобуси жандармерії оточили райони біля Тріумфальної арки та Ейфелевої вежі. Опівдні вже стало відомо про 64 затриманих протестувальники.

Водночас влада міста заявила, що ці мітинги значно менші за масштабами та не такі агресивні, як було раніше.

«Жовті жилети» продовжують протестувати попри те, що президент Еммануель Макрон погодився не підвищувати вартість пального. Окрім цього, французи вимагають підвищити заробітні плати, зменшити податки та відправити у відставку президента.

10 грудня президент Франції Еманюель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

У Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

Від початку протестів «жовтих жилетів» загинули щонайменше троє людей, сотні постраждали, серед них є поліцейські.

Протестувальники влаштували в Парижі декілька пожеж, зокрема підпалювали та перевертали автомобілі, а також били вітрини магазинів. Деякі з них були озброєні металевими кийками та сокирами.

Через критично неспокійну ситуацію у столиці влада вирішила на день закрити для відвідувачів Ейфелеву вежу, а також обговорювала введення режиму надзвичайного стану.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

Поділитись: