УКРАЇНА

У парламенті Британії закликали визнати Голодомор в Україні геноцидом проти українців

7 листопада, 2017 21:09
УКРАЇНА/У парламенті Британії закликали визнати Голодомор в Україні геноцидом проти українців
Зберегти
Вигляд
У нижній палаті парламенту Великої Британії (Палата громад) закликали визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом проти українського народу.

У нижній палаті парламенту Великої Британії (Палата громад) закликали визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом проти українського народу.

Дебати про Голодомор відбулися у Вестмінстерській залі британського парламенту, передає УНІАН.

Ініціатором дебатів виступила член правлячої Консервативної партії у Палаті громад Паулін Лейтем. Вона висловила сподівання, що парламент визнає, що штучний голод в Україні був геноцидом.

Лейтем вже не вперше бере участь у дебатах щодо Голодомору.  Вона закликала уряд Британії приєднатися до 17 країн, які вже визнали Голодомор геноцидом.

«Я перебуваю сьогодні тут, щоби нагадати колегам про це злодіяння, яке сталося в Україні у 1932-1933 роках, і знову закликати, аби уряд визнав цей заполітизований прояв зла геноцидом», — сказала Лейтем.

За її словами, політика Йосипа Сталіна була «мотивована ворожістю проти ідентичності, традицій та культури українців і це сьогодні називалося би етнічними чистками».

«Голодомор в Україні є прикладом злочину, викликаного політичною ідеологією, та який розпалювався через упередження», — наголосила вона.

Окрім Лейтем, на підтримку визнання Голодомору в Україні геноцидом висловились член Лейбористської партії Стівен Паунд та членкиня Шотландської національної партії Карол Монаган.

На дебатах був присутній представник чинного уряду Британії, який сказав, що «уряд зберігає переконання, що визнання цього рішення повинно ґрунтуватися на судовому процесі, який викликає довіру».

Він сказав, що уряд Британії продовжить слідувати цьому підходу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Голодомор був геноцидом: нова книжка Енн Епплбаум «Червоний голод» — інтерв’ю з авторкою

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини