Голова комітету бундестагу (нижня палата парламенту ФРН) із закордонних справ Норберт Рьотген вимагає відсторонити китайський концерн Huawei від створення інфраструктури зв’язку 5G у країні.

Про це повідомляє DW.

Депутат наголосив, що не можна покластися на підприємство, вплив на яке має влада Китаю.

«Ми на власному досвіді побачили, які можуть бути наслідки, якщо ми вже не в змозі виробляти такі прості продукти, як захисні маски, і залежимо від таких країн, як Китай», — сказав Рьотген.

Він вважає, що у питанні мобільного зв’язку — «нервової системи цифрового суспільства» — Німеччина тим більше не повинна залежати від компанії, що перебуває під впливом влади КНР.

Уряд ФРН не хоче відстороняти Huawei від участі у тендері на створення інфраструктури 5G у країні, але водночас у відповідному проекті закону йдеться, що виробника мережі 5G необхідно перевіряти на благонадійність.

Як зазначає видання, Рьотген претендує на посаду голови Християнсько-демократичного союзу (ХДС), владної партії Німеччини. Фактично лідер ХДС є головним претендентом на посаду канцлера ФРН. Зокрема чинна канцлерка Ангела Меркель 18 років очолювала ХДС.

Нагадаємо, у США Huawei звинуватили у викраденні американських технологій. 16 травня 2019 року президент США Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи, а компанія Huawei потрапила у чорний список. 14 травня 2020-го Трамп продовжив заборону на співпрацю з корпорацією.

За даними ЦРУ, Huawei фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії.

Водночас велика Британія частково допустила Huawei до створення мережі 5G у країні. У Сполученому Королівстві стикнулися з іншою проблемою — прихильники теорій змов розповсюджують інформацію (таке відбувається не тільки у Великій Британії) про шкоду людям від 5G. Під час пандемії коронавірусу у країні почали палити вишки 5G, бо маргінальні теорії стверджують, що вони розповсюджують коронавірус.

Поділитись: