Президент Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан для захисту комп’ютерної системи країни від «іноземних ворогів».

Про це повідомляє ВВС.

Трамп підписав відповідний указ, який забороняє американським компаніям використовувати іноземні телекомунікації, які можуть створювати ризик для країни.

У документі не вказано жодної назви компанії, однак аналітики припускають, що указ спрямований більшою мірою проти найбільшого у світі китайського виробника телекомунікаційного обладнання Huawei, відзначає ВВС.

Наказ Трампа має на меті «захистити Америку від іноземних супротивників, які активно і все частіше створюють і використовують вразливі місця в інфраструктурі інформаційних та комунікаційних технологій і послуг», зазначено у заяві Білого дому.

Завдяки указу Трампа, влада має можливість «забороняти операції, які мають неприйнятний ризик для національної безпеки». Зокрема, наказ уповноважує міністра торгівлі блокувати транзакції з використанням комунікаційних технологій, створених компаніями, контрольованими «іноземними противниками».

Після цього міністерство торгівлі США внесло продукцію китайської компанії Huawei та 70 афілійованих із нею компаній у чорний список, повідомляє Reuters. Відтак Huawei не зможе купувати компоненти в американських компаній і постане перед труднощами під час продажу на території США.

За даними ЦРУ, китайського гіганта Huawei фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії. Водночас компанія Huawei заявила, що її робота не є загрозою і каже, що вона є незалежною від китайського уряду.

«Обмеження Huawei на ведення бізнесу в США не зробить США більш безпечними або сильнішими. Замість цього, це буде служити лише для того, щоб обмежити США більш дорогими альтернативами, що врешті-решт завдасть шкоди інтересам американських компаній і споживачів», — йдеться у заяві китайського гіганта.

У лютому США заявили, що не зможуть співпрацювати з країнами, які використовують системи Huawei

наприкінці січня Міністерство юстиції США офіційно пред'явило 13 звинувачень китайському телекомунікаційному гіганту Huawei, а також фінансовій директорці компанії Мен Ванчжоу.

Влада США звинувачує компанію у шахрайстві з банками, перешкоджання здійсненню правосуддя і крадіжці комерційної таємниці в американської компанії T-Mobile та інших злочинах.

Водночас засновник Huawei Жень Чженфей заявив, що «США жодним чином не зможуть розчавити» компанію.

1 грудня в Канаді затримали дочку засновника китайської компанії Huawei, фінансову директорку Мен Ванчжоу. Її затримали у Ванкувері на запит Сполучених Штатів, які розслідують можливе порушення компанією торговельних санкцій проти Ірану.

Поділитись: