Світ / Європа

У парламенті Великої Британії звинуватили в домаганнях мільярдера Філіпа Ґріна

BBC
Світ/Європа/У парламенті Великої Британії звинуватили в домаганнях мільярдера Філіпа Ґріна
Зберегти
Вигляд
lead
Член верхньої палати парламенту Великої Британії Пітер Гейн повідомив про неодноразові обвинувачення в сексуальних домаганнях на адресу іншого члена Палати лордів — мільярдера Філіпа Ґріна.

Гейн зазначив, що повідомити про домагання з боку Ґріна його зобов’язує «серйозна і неодноразова» природа звинувачень на адресу бізнесмена.

Парламентарій розповів, що до нього безпосередньо звернулися жертви домагань з боку Ґріна, тому він вирішив використати привілеї члена парламенту, щоби повідомити про це попри угоди про нерозголошення.

Зазначимо, що 23 жовтня The Daily Telegraph опублікувала матеріал, який містив звинувачення в расизмі та домаганнях стосовно «одного з ведучих бізнесменів», ім’я якого заборонив розголошувати суд.

Філіп Ґрін — британський бізнесмен і член Палати лордів парламенту Британії. Він є директором компанії Arcadia Group, в яку входять мережі магазинів Topshop, Topman, Wallis, Evans, Burton, Miss Selfridge, Dorothy Perkins. Раніше туди входила мережа магазинів BHS, яка збанкрутувала через те, що Ґрін виводив з неї сотні мільйонів фунтів задля власного збагачення. За це в жовтні 2016 року його позбавили лицарського титулу.

Нагадаємо, дослідження міжпарламентського союзу та Парламентської асамблеї Ради Європи показало, що в парламентах Європи 85% жінок-депутаток стикалися з насильством та агресією.

Хвиля звинувачень у сексуальних домаганнях почалася після публікації New York Times про домагання з боку голлівудського продюсера Харві Вайнштейна. Зокрема, продюсера звинуватили акторки Анджеліна Джолі й Гвінет Пелтроу. Пізніше голлівудська акторка Роуз Макгоун звинуватила Вайнштейна у зґвалтуванні. Британська акторка Кадіан Ноубл також сказала, що продюсер домагався її в готельному номері у французьких Каннах. Акторка Пас де ла Уерта заявила, що Харві Вайнштейн двічі її зґвалтував.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #ЯТакож: як жінки в США почали всесвітній флешмоб проти домагань.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини