росії вдалося відремонтувати деякі з ключових нафтопереробних заводів — Reuters

росії, схоже, вдалося відремонтувати деякі з головних нафтопереробних заводів, які були уражені українськими безпілотниками.

Про це пише Reuters.

Зокрема, це стосується Рязанського заводу, що належить «роснефти», який повернув в експлуатацію установки первинної переробки нафти CDU-4 та головну установку CDU-6, а також Куйбишевського НПЗ, який ремонтує CDU-4 та установку CDU-5, а крім того, CDU-6, зупинену ще раніше на ремонт.

Водночас, за підрахунками Reuters, загальна потужність НПЗ, що потрапили під атаки українських дронів, скоротилася до 90 500 тонн на добу (660 000 барелів на добу) із приблизно 123 800 тонн на добу (907 000 барелів на добу) раніше.

А втім, загальна потужність первинної переробки нафти в росії, яка не працювала через ремонт та технічне обслуговування, очікуються на рівні 4,4 мільйона тонн у квітні проти 4,1 мільйона тонн у березні.

Reuters зазначає, що перерва в атаках сталася після критики з боку Сполучених Штатів — найбільшого споживача енергії у світі, де високі ціни на пальне є одним із головних питань порядку денного напередодні президентських виборів 5 листопада.

Так, відповідаючи сенатору-республіканцю Тому Коттону про те, чому адміністрація Джо Байдена відмовляє українців від атак на «військовий потенціал» росії, міністр оборони Ллойд Остін заявив, що удари можуть завдати шкоди глобальним енергетичним ринкам.

«Відверто кажучи, я вважаю, що Україні краще зосередитися на тактичних та оперативних цілях, які можуть безпосередньо вплинути на поточну боротьбу», — сказав він.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) також підтримало позицію США, заявивши, що атаки українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи можуть підірвати світові ринки нафтопродуктів.

Більше про атаки на НПЗ

За останні два місяці Україна посилила дронові атаки на великі російські нафтопереробні заводи, а також термінали, склади та сховища. Колишня аналітикиня ЦРУ Хеліма Крофт нещодавно зазначила, що Україна показала, що може уразити більшу частину інфраструктури нафти в західній частині росії, поставивши під загрозу близько 60% експорту рф.

Після цього видання Financial Times із посиланням на три неназвані джерела повідомило, що США закликали Україну припинити атаки на російську інфраструктуру, оскільки ці удари можуть підвищити світові ціни на нафту та спровокувати заходи у відповідь. Такі попередження з Вашингтона нібито передали високопосадовцям СБУ та ГУР МО.

Віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина у відповідь на такі повідомлення заявила, що нафтопереробні заводи на території росії є законними цілями з військового погляду: «Ми діємо відповідно до найкращих стандартів НАТО». А радник голови Офісу президента Михайло Подоляк назвав «фіктивною» інформацію Financial Times.

Голова Служби безпеки України Василь Малюк заявляв, що внаслідок операцій з ураження російських НПЗ видобуток і перероблення нафти в рф вдалося скоротити на 12%.