На засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи були оскаржені повноваження російської делегації.

Про це повідомив член української делегації, народний депутат Олексій Гончаренко.

За його словами, повноваження російської делегації в ПАРЄ оскаржені з базових причин.

«Понад 30 делегатів ПАРЄ встали на підтримку цієї ініціативи й тепер це питання протягом 2 днів буде вивчено в Асамблеї, і після цього буде прийнято остаточне рішення. Невелика поки, але перемога», — зазначив Гончаренко.

Він також додав, що повноваження російської делегації були оскаржені й з процедурних причин. Україна з партнерами в ПАРЄ підняла це питання через те, що до делегації РФ входять фігуранти санкційного списку Євросоюзу.

Раніше повідомлялось, що новим президентом ПАРЄ став представник Бельгії.

Нагадаємо, народні депутати України 16 січня 2020-го ухвалили за основу і в цілому законопроєкт №2718, який передбачає відновлення участі української делегації у роботі ПАРЄ.

У вересні 2019-го делегація України в ПАРЄ офіційно відмовилася від участі в осінній сесії через повернення Росії. Згідно з офіційною заявою, протягом осінньої сесії делегація України мала провести консультації з партнерами по ПАРЄ для пошуку «спільних підходів і рішень, що дозволили б повернути ПАРЄ її репутацію важливого взірця демократії, верховенства права і захисту прав людини та свобод в Європі».

Поділитись: