У Парламентській асамблеї Ради Європи посилився тиск на тих, хто не підтримує зняття санкцій з Росії, запроваджених через агресію проти України.

Про це в ефірі програми «Громадське. Світ» заявив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

«10 квітня відбудуться термінові дебати, за підсумками має бути ухвалена резолюція, присвячена тому обговоренню, яке відбудеться. Тема дебатів — майбутнє ПАРЄ і Ради Європи загалом, але ключовим елементом і дебатів, і проекту резолюції є пропозиція реформувати санкційний механізм. Якщо вчитатися в цю реформу — вона повністю відповідає тим вимогам, які висувала Росія», — розповів дипломат.

Він нагадав, що це вже не перша спроба Росії подібним чином зняти санкції з себе, але нова спроба має одну відмінність.

«Ситуація формально мало чим відрізняється, але по суті новизна в тому, що ті країни, які раніше імітували принаймні нейтральність, активно включилися і по суті діють в такий спосіб, який відповідає інтересам Росії. Тобто збільшився політичний тиск всередині асамблеї на всіх тих, хто не підтримував цей сценарій (зняття санкцій з РФ — ред.) або вагався», — пояснив Кулеба.

Він додав, що на членів ПАРЄ є серйозний тиск з боку урядових кіл їхніх країн.

«Депутати схиляються до того, щоби почути свої уряди, але водночас є ті депутати, які категорично відмовляються дослухатися до рекомендацій МЗС», — резюмував дипломат.

Раніше народний депутат Борислав Береза заявив, що ПАРЄ до літа може відновити членство Росії.

Поділитись: