У Парламентській асамблеї Ради Європи вимагають терміново провести дебати щодо покарання винних у збитті літака Малайзійських авіалінії рейсу MH17 у небі над Донецької областю у липні 2014 року.

В Асамблею надійшли два запити щодо проведення термінових дебатів.Один із запитів стосується «припинення російського шантажу» в контексті звернення до Комітету міністрів «притягнути Росію до відповідальності за несплату нею членських внесків». 

Крім того, ще один запит стосується «зобов`язання усіх країн-членів забезпечити, аби особи, які збили літак рейсу MH17, постали перед судом».

Зазначається, що ПАРЄ ухвалить рішення, що робити з цими запитами після затвердження сьогодні остаточного порядку денного літньої сесії. 

Нагадаємо, 24 червня у Страсбурзі відкрилась літня сесія ПАРЄ, на якій можуть ухвалити рішення, що призведе до повернення російських делегатів.

Парламентська асамблея Ради Європи наклала на Росію санкції у квітні 2014 року через анексію Криму та війну на Донбасі, таким чином позбавивши росіян права голосу. Через це російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ.

В Росії вже заявили про намір повернутися до роботи у ПАРЄ 25 червня за умови ухвалення резолюції. Також повідомлялося, що Росія планує включити у свою делегацію в ПАРЄ депутатів від Криму.

Напередодні родичі жертв МН17 вимагають не допустити повернення Росії в ПАРЄ.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

24 травня 2018 року офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

29 червня 2018 року ЄС закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17.

Парламент Нідерландів також закликав РФ узяти відповідальність за збиття MH17. Водночас, у Мінтрансі Малайзії заявили, що переконливих доказів вини Росії у збитті MH17 немає.

19 червня 2019-го офіційне слідство оголосило імена підозрюваних у збитті літака. Це росіяни Ігор Гіркін, Сергій Дубінський, Олег Пулатов і українець Леонід Харченко. Путін заявив, що Росію «абсолютно не влаштовують» докази розслідування.

Поділитись: