Майкл Гоув вибув з перегонів за посаду прем’єр-міністра Великої Британії. Тепер за крісло прем’єра змагаються Джеремі Хант та Борис Джонсон.

Про це повідомляє ВВС.

Гоува на останньому голосуванні депутатів-консерваторів підтримали лише 75 депутатів, на два голоси менше ніж Ханта.

Фаворитом перегонів вважають Джонсона, за якого свої голоси віддали 160 депутатів-«торі».

У наступному турі Джеремі Хант та Борис Джонсон змагатимуться за 160 тисяч голосів членів партії консерваторів, переможця визначать 22 липня.

Нагадаємо, 18 червня колишній міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон упевнено виграв другий тур виборів голови Консервативної партії. Остаточний переможець виборів стане прем’єр-міністром країни.

Раніше президент США Дональд Трамп висловив свою підтримку екс-очільникові зовнішньополітичного відомства Великої Британії Борису Джонсону в боротьбі за крісло прем’єр-міністра. Також Трамп порекомендував не виплачувати відступні Брюсселю за невиконання зобов’язань перед ЄС у зв'язку з Brexit, а вже 9 червня стало відомо, що Борис Джонсон у разі обрання на пост глави уряду не має наміру платити Євросоюзу відступні за Brexit, поки не доб’ється прийнятних умов виходу.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: