Археологи виявили у Перу рештки 227 дітей, яких більше 500 років тому принесли у жертву люди культури чиму. Їх знайшли недалеко від прибережного міста Уанчако, розташованого на північ від Ліми, столиці Перу.

На користь того, що йдеться саме про жертвоприношення, аби заспокоїти богів чиму, свідчить розташування тіл дітей — обличчям до океану, розповів AFP керівник розкопок Ферен Кастільо. За його словами, нинішня знахідка — найбільше відоме поховання дітей, яких принесли у жертву.

Поки неясно, коли саме був здійснений ритуал. Як зазначає ВВС, це могло статися понад 500 років тому.

Археологам вдалося встановити, що жертвам було від чотирьох до 14 років, на деяких скелетах дослідники знайшли збережені шкіру і волосся. Крім того, дослідники з'ясували, що на момент здійснення ритуалу йшов дощ. Це дозволяє припустити, що жертвоприношення покликане умиротворити гнів природи, виражений стихійним явищем, відомим як «Ель-Ніньйо».

Чиму — одна з високорозвинених доколумбових культур Південної Америки, яка існувала приблизно з 1200-х по 1470-ті роки. Сама держава чиму, що займала територію на півночі сучасного Перу, називалося Чимор, а його столиця — Чан-Чан — одне із найбільших тогочасних міст на континенті. Чиму були підкорені інками.

Представники чиму поклонялися місячному богу Ши, якого вони, на відміну від інків, вважали могутнішим за Сонце.

Раніше у районі шведського міста Уппсала на подвір'ї середньовічної церкви археологи розкопали рештки вікінга, похованого разом з собакою, конем та цілим кораблем.

Поділитись: