У Санкт-Петербурзі затримали трьох людей біля будівлі Петроградського суду, де вони стояли з українським прапором та висловлювали підтримку політв’язню Кремля Олегу Сенцову.

У Санкт-Петербурзі затримали трьох людей біля будівлі Петроградського суду, де вони стояли з українським прапором та висловлювали підтримку політв’язню Кремля Олегу Сенцову.

Про це повідомляє «ОВД-Инфо».

Учасники акції Ольга Смирнова, Марія Кожеватова та Асан Мумджі влаштували пікет під судом, адже там у цей час відбувалося засідання над учасником руху «Демократичний Петербург» Всеволодом Нелаєвим. Його затримали днем раніше на акції підтримки Сенцова, причиною затримання стала участь Нелаєва у першотравневій ході.

Смирнову, Кожеватову та Мумджі затримали та відвезли до відділків поліції. Пізніше Смирнову відпустили, а двох інших затриманих під конвоєм відвезли до лікарні, адже у відділку поліції їм стало зле. Після медичної допомоги Кожеватову та Мумджі повернуть до відділку, де вони проведуть ніч.

На Кожеватову склали протокол про повторне порушення порядку проведення масового заходу. На Мумджі — порушення порядку проведення чи організації заходу.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)

2 травня у Москві режисер Михайло Местецький влаштував пікет на підтримку Сенцова.

1 травня у Києві на Майдані Незалежності пройшла акція на підтримку українського політв'язня, кінорежисера Олега Сенцова, який 14 травня оголосив безстрокове голодування.

Раніше повідомлялося, що у 71 місті світу пройде акція на підтримку Олега Сенцова. Так, заходи на підтримку українця запланували в Австралії, США, Німеччині, Грузії, Ізраїлю, Франції, Німеччині, Об'єднаних Арабських Еміратах, Кувейту, Канаді, Португалії, Британії, Греції, Австрії, Чехії, Швеції, Швейцарії, Естонії, Литві, Латвії, Італії та Бельгії. 

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Сенцов вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

31 травня політв'язень Кремля Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: