У Південній Африці заявили, що посол США перепросив за звинувачення ПАР у постачанні зброї росії
Міністерство закордонних справ Південно—Африканської Республіки заявило, що посол США у Преторії Рубен Брігеті «беззастережно перепросив» за свої звинувачення країни у продажі зброї росії.
Про це пише BBC.
Сам посол США після зустрічі з міністром закордонних справ ПАР написав у соцмережах, що «вдячний за можливість виправити будь-які помилкові враження, залишені моїми публічними зауваженнями».
Речник Білого дому Джон Кірбі на запитання журналістів сказав, шо не буде розкривати подробиці звинувачень, але наголосив, що це «серйозна проблема» і що США постійно закликали країни не підтримувати війну росії проти України.
Тим часом південноафриканський міністр при президентстві Кхумбудзо Нтшавхені заявив, що Південна Африка не може бути «залякана Сполученими Штатами». Він сказав, що «саме США запровадили санкції проти росії» і вони не повинні «втягувати ПАР у свої проблеми з росією».
Ці різкі коментарі з'явилися після телефонної розмови президента рф володимира путіна з південноафриканським лідером Сирілом Рамафосою, під час якої вони домовилися «поглибити взаємовигідні стосунки».
Що передувало?
Посол США в Південній Африці Рубен Брігеті з посиланням на дані американської розвідки заявив, що російський корабель, який пришвартувався на військово-морській базі Саймонстаун у Кейптауні в грудні 2022 року, пов’язаний із постачанням зброї та боєприпасів до росії.
Брігеті додав журналістам, що уряд США серйозно поставився до цього питання й не вважає проблему розв'язаною. Відповідаючи на питання, наскільки ці дані точні, посол США заявив, що «готовий поставити на це своє життя».
В Офісі президента ПАР заперечили заяви посла США: вважають, що такі звинувачення «підривають дух співпраці та партнерства». А втім, Південна Африка зобов'язалася розпочати незалежне розслідування, а представники США пообіцяли надати дані своєї розвідки.
Водночас Міністерство закордонних справ ПАР викликало посла США у Преторії, аби висловити йому демарш.
Позиція ПАР
Ця держава заявляє про свою нейтральну позицію щодо російсько-української війни. Попри це, як зазначає Національний інститут стратегічних досліджень, ПАР зробила декілька заяв із критикою постачання західної зброї Україні. Серед причин такої позиції є членство країни у групі БРІКС, до якої входить і росія.
Узимку ПАР також проводила біля своїх берегів військові морські навчання з росією та Китаєм. А нещодавно перед країною ще й постало питання необхідності арештувати президента рф володимира путіна, який перебуває в міжнародному розшуку і може приїхати до ПАР на саміт БРІКС у серпні. За даними ЗМІ, Південна Африка запропонувала російському президенту долучитися до саміту онлайн.
- Поділитися: