Громадяни Північної Кореї у неділю, 10 березня, обирають депутатів Верховних народних зборів КНДР. Це другі подібні вибори з часу приходу до влади в КНДР Кім Чен Ина понад сім років тому, передає DW.

За повідомленням державних ЗМІ Пхеньяна, вже у першій половині дня в голосуванні взяли участь 57 % зареєстрованих виборців.

«Усі виборці в єдиному пориві беруть участь у виборах на благо соціалістичної держави», — повідомляють місцеві ЗМІ.

Вибори до Верховних народних зборів у КНДР вважаються формальністю. Від кожного виборчого округу зазвичай балотується лише один кандидат, затверджений керівною в країні Трудовою партією Кореї.

687 депутатів попереднього скликання були обрані 5 років тому.

За оцінками оглядачів, поточні вибори покликані зміцнити згуртованість північнокорейського народу на тлі міжнародних санкцій. Формально Верховні народні збори є вищим органом державної влади в КНДР.

Однак депутати збираються на засідання лише два або три рази на рік головним чином для того, щоб ратифікувати рішення, вже ухвалені керівництвом країни.

Раніше повідомлялось, що у КНДР через неврожай добову продовольчу норму зменшили до 300 грамів.

28 лютого переговори президента США Дональда Трампа та лідера КНДР Кім Чен Ина завершилися достроково — на зустрічі лідери не досягнули ніякої угоди. За кілька днів президент США Дональд Трамп заявив, що Північна Корея не матиме економічного майбутнього, якщо залишить собі ядерну зброю.

Британська газета The Sunday Times повідомила що перемовини між Трампом і Кім Чен Ином достроково закінчилися у Ханої через вимогу США закрити секретний завод зі збагачення урана під Пхеньяном.

Поділитись: