Голова Державної податкової служби України Сергій Верланов підтримав скасування кримінальної відповідальності за здійснення фіктивної підприємницької діяльності.

Про це Верланов повідомив у своєму Facebook.

«347 народних депутатів проголосували у другому читанні і в цілому за законопроєкт №1080. Це означає, що найближчим часом в українському законодавстві ліквідують ряд норм, що роками використовувалися з метою здійснення протиправного тиску на бізнес», — повідомив Верланов.

За його словами, ухвалений закон, яким скасовується відповідальність за фіктивне підприємництво, піднімає поріг відповідальності за несплату податків.

«Час забувати про старі, силові методи «роботи» з бізнесом. Підприємці і держава повинні стати компаньйонами, а не протистояти одне одному», — додав Верланов.

18 вересня Верховна Рада скасувала кримінальну відповідальність за фіктивну підприємницьку діяльність. За це рішення проголосувало 347 депутатів.

Автори закону пояснюють, що фіктивне підприємництво часто використовується різноманітними контролюючими та силовими органами як привід чинити тиск на бізнес та брати хабарі. Скасування такої відповідальності має покращити умови ведення бізнесу в Україні.

У першому читанні за цей законопроєкт проголосувало 365 депутатів.

Нагадаємо, що під час свого першого засідання уряд ухвалив рішення ліквідувати даний департамент. Це рішення стало першим, яке ухвалив Кабінет міністрів Олексія Гончарука.

Поділитись: