Новий Кабінет міністрів України першим ухвалить рішення, яким ліквідує Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час відкриття першого засідання нового уряду 2 вересня.

«У поліції ліквідується економічний відділ. Поліція не має втручатися в бізнес. Буде окремий орган, який буде опікуватися такими злочинами», — заявив Гончарук.

Після цього Гончарук попросив журналістів залишити засідання уряду. Їх планують проводити у закритому для ЗМІ режимі.

Зазначимо, що відповідний указ міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков ініціював 23 серпня 2019 року. Він зазначив, що причиною такого рішення є передача функцій розслідування економічних злочинів до одного органу Служби фінансових розслідувань, яку в Україні все ще не створили.

27 липня секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Данилюк заявив, що законопроєкт про створення Служби фінансових розслідувань мають підготувати до кінця серпня 2019 року.

Раніше голова Податкової служби Сергій Верланов повідомляв, що законопроєкт про Службу фінансових розслідувань буде одним з перших, які проголосує новий парламент.

Міністерство фінансів представило законопроєкт про створення Служби фінансових розслідувань наприкінці лютого 2017 року за каденції тодішнього міністра фінансів Олександра Данилюка, який наразі обіймає посаду секретаря РНБО. Через місяць тодішній Порошенко виступив за її невідкладне створення.

19 березня 2018 року депутатка фракції БПП Ніна Южаніна зареєструвала законопроєкт про створення Національного бюро фінансової безпеки у Верховній раді.

Представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання.

Також експерти РПР закликали доопрацювати закон про НБФБ. На їхню думку, прийняття закону у чинній редакції може посилити тиск на бізнес та призвести до обмеження повноважень НАБУ.

Раніше закон очільниці комітету з питань податкової та митної політики розкритикував міністр фінансів України. У Мінфіні повідомили, що якщо прийняти законопроект у чинній редакції, то керівник НБФБ отримає доступ до будь-якої засекреченої інформації в Україні.

Поділитись: