Окружна виборча комісія №50 у місті Покровськ на Донеччині вирішила позбавити права присутності на засіданні кандидатів у депутати, спостерігачів, а також представників засобів масової інформації.

Про це повідомляє громадянська мережа «ОПОРА».

Водночас повідомляється,що наразі з приміщення ОВК нікого не вилучили, бо чекають консультацій від ЦВК.

ОВК обґрунтувала таке рішення тиском на комісію під час безперервного засідання, можливою загрозою життю та здоров’ю членів ОВК, а також з метою недопущення зриву виборчого процесу.

«Позбавити вищезгаданих осіб права присутності можна лише у випадку, коли вони протиправно перешкоджають проведенню засідання виборчої комісії. Таке рішення може бути прийняте лише щодо конкретних осіб, які перешкоджали роботі комісії, а не загалом обмежувати право присутності на засіданні всіх суб’єктів, які наділені цим правом. Зважаючи на те, що у мотивувальній частині постанови відсутня інформація яким чином відбувалося перешкоджання і хто його здійснював, а також те, що санкція передбачена в рішенні виборчої комісії не є індивідуально спрямованою — є обґрунтовані сумніви щодо правомірності зазначеної постанови» – зауважує координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області Анастасія Прокопенко.

Раніше повідомлялось, що у Покровську на Донеччині сталися сутички біля окружної комісії №50 після того, як спостерігачі зафіксували розбіжності у протоколах.

До будівлі ОВК принесли шини і вимагають чесного підрахунку голосів. Поліція направила туди додаткові сили, а надвечір 23 липня до Покровська прилетів гелікоптер зі спецпризначенцями.

Поділитись: