Суд у Варшаві відправив на три місяці під варту колишнього міністра транспорту Польщі та ексголову Укравтодору Славоміра Новака і двох його спільників.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Двоє інших підозрюваних — колишній командир військової частини GROM № 2305 Даріуш Завадка і бізнесмен з Гданська Яцек П.

Завадка може вийти з-під варти, якщо протягом місяця заплатить заставу у 1 млн злотих.

Раніше польська прокуратура висунула офіційні обвинувачення Новаку у керівництві організованою злочинною групою, яка отримувала неправомірну вигоду від корупції. Крім того, йому оголосили про підозру від українського НАБУ.

20 липня Центральне антикорупційне бюро Польщі затримало Славоміра Новака. У розслідуванні бере участь й Національне антикорупційне бюро України.

Згодом у НАБУ повідомили, що посадові особи Укравтодору створили злочинну організацію, діяльність якої була спрямована на розкрадання коштів міжнародних організацій, які виділяли гроші для ремонту доріг в Україні. Подібні махінації за участю тих же осіб виявили в Польщі. Тому антикорупційні органи обох країн об'єднали зусилля для спільного розслідування діяльності злочинної організації у сфері дорожнього господарства. 

Славомір Новак з 2011 по 2013 рік працював на посаді міністра транспорту, будівництва і морського господарства Польщі в уряді прем'єра Дональда Туска. Також він обіймав посаду голови Укравтодору до 2019 року. Ми записали з ним інтерв'ю після відставки.

Поділитись: