УКРАЇНА

У польських Грушовичах розпочались розкопки біля пам'ятника УПА

24 травня, 2018 18:22
УКРАЇНА/У польських Грушовичах розпочались розкопки біля пам'ятника УПА
Зберегти
Вигляд
Бюро пошуків та ідентифікації Інститут національної пам’яті Польщі розпочало археологічні пошуки останків на місці пам'ятника УПА у селі Грушовичі неподалік Перемишля.

Бюро пошуків та ідентифікації Інститут національної пам’яті Польщі розпочало археологічні пошуки останків на місці пам'ятника УПА у селі Грушовичі неподалік Перемишля.

Про це повідомляє «Польське Радіо».

«Археологічні роботи у Грушовичах проводяться для підтвердження або заперечення того, що у місці, де стояв пам’ятник на честь УПА — це не було місце, присвячене конкретним особам, а сотням УПА — є, або немає останків членів УПА», — сказав віце-голова Інституту національної пам’яті Польщі Кшиштоф Шваґжик.

Як повідомив у Twitter віце-прем'єр України Павло Розенко, від України на розкопках присутній секретар державної комісії із питань увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета. 

«Пристрасті вгамовуються, починаємо реалізовувати спільні ініціативи в україно-польських стосунках. Секретар державної комісії з питань увічнення пам‘яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета у Польщі бере участь у пошукових роботах польського ІПН», — написав він.

Раніше віце-президент Інституту нацпам'яті Польщі Кшиштоф Шваґжик заявив, що пам'ятник воїнам Української повстанської армії на кладовищі у польському селі Грушовичі не будуть відновлювати.

17 квітня, посол Польщі в Україні Ян Пєкло заявив, що український пам'ятник воїнам УПА в селі Грушовичі поблизу Перемишля буде відновлений, якщо на тому місці виявлять поховання

Нагадаємо, залишки пам’ятника воїнам УПА у селі Грушовичі в Польщі використали для мощення доріг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інститут нацпам'яті Польщі висунув умови для відновлення співпраці з Україною

Пов`язані новини