У команді п'ятого президента України Петра Порошенка назвали неправдивими свідчення заступника помічника держсекретаря Сполучених Штатів Америки Джорджа Кента про те, що колишній генеральний прокурор Юрій Луценко співпрацював із адвокатом президента США Дональда Трампа Рудольфом Джуліані зі згоди Порошенка.

Про це йдеться у коментарі hromadske команди Порошенка.

«Експрем’єр-міністр і ще три українських міністри дали мені зрозуміти, що Порошенко дав добро на те, щоб Луценко надавав інформацію Джуліані», — сказав у своїх свідченнях Кент.

Нагадаємо, заступник помічника держсекретаря США Кент вже двічі свідчив у Конгресі США у справі про розслідування імпічменту президенту Дональду Трампу. У своїх свідченнях він розказав як колишній генпрокурор Юрій Луценко співпрацював з адвокатом Трампа, чому Джо Байден у 2015-му році вимагав звільнення тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна та як посольство США радило антикорупційному прокуророві Назару Холодницькому піти у відставку.

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почались публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.
Поділитись: