Заступник помічника держсекретаря Сполучених Штатів Америки у справах Європи і Євразії Джордж Кент упевнений, що колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко співпрацював з особистим адвокатом президента США Дональда Трампа Руді Джуліані зі згоди п’ятого президента України Петра Порошенка.

Про це дипломат заявив під час відкритих свідчень у Конгресі у справі про імпічмент Трампа щодо тиску на Україну.

Кент зокрема посилається на розмови з колишнім прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком та трьома міністрами, прізвищ та імен яких не називає. За словами дипломата, вони казали йому, що Луценко діє за згоди Порошенка.

«Кілька українців тоді розповіли мені, що Луценко намагався добитися, аби президент Трамп схвалив переобрання Порошенка. Це відбувалося в березні напередодні виборів. Цього не сталося. В будь-якому разі, це б не допомогло, тому що Зеленський переміг за підтримки 73% виборців», — наголосив Кент.

Крім того, дипломат додав, що інформаційну кампанію проти послині США Марі Йованович та американського посольства загалом розганяли так звані «порохоботи».

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почались публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.
Поділитись: