Попри серйозне відставання від лідера — Володимира Зеленського — у першому турі виборів чинний президент Петро Порошенко має шанси переобратись на другий термін, проте його дії та дії його команди показують, що цим шансом він не скористається.

Про це в ефірі Громадського заявив голова громадської організації «Центр UA», екс-голова Адміністрації президента та віце-прем'єр міністр з питань європейської інтеграції Олег Рибачук.

«Я дуже вірю в команду (Порошенка — ред.), яка обов’язково цей шанс втратить. У нього було значно більше шансів… Він сказав, що готовий послухати молодь. Ми, громадські організації зокрема, говорили йому про запит на справжні речі: якщо ви — Банкова — будете ігнорувати запит на зміни, якщо ви будете ігнорувати суспільні запити, якщо ви імітуватимете реформи — шансів переобратися у вас немає», — сказав Рибачук.

Він також вважає, що хоча й президент серйозна посада, у разі перемоги Зеленського катастрофи не буде.

«Президентом бути це не смішно, але значно менш трагічно, ніж той, якого ми мали минулого разу. Коли знову була така затята боротьба, тільки замість Порошенка там був Ющенко, Тимошенко вона й була Тимошенко. Взаємознищення цих двох дало нам Януковича. Згадайте цей образ: «інтелектуал», ця йолка, паузи — ми не знали, сміятися чи плакати. Тоді мені було значно тривожніше, ніж зараз», — зазначив соціолог.

Також Рибачук упевнений, що Зеленський зіштовхнеться з великою кількістю «балансів», які не дадуть йому часу й можливості для побудови своєї вертикалі.

«По-перше, це олігархічний баланс. Якщо ми тільки згадуємо Коломойського, то у Коломойського друзів серед олігархів немає. Тобто є внутрішньоолігархічний супротив. Ще один виклик Зеленського — показати його команду, бо йому потрібно пройти в парламент. Він матиме агресивно налаштовану журналістську аудиторію, громадську аудиторію, політиків у парламенті і прискіпливий зовнішній погляд. Це — найкращі умови, щоб людина не мала жодних ілюзій і не намагалася вибудовувати свої сітки, приводити своїх любих друзів і мати своїх Свинарчуків», — наголосив голова «Центр UA».

Згідно з даними Національного екзит-полу, до другого туру президентських виборів виходять Петро Порошенко та Володимир Зеленський.

За даними МВС, серйозних порушень під час першого туру виборів президента не було.

Явка на виборах президента по країні склала 64%.

Детально про вибори читайте в текстовому онлайні Громадського. Також дивіться наш онлайн-марафон.

Поділитись: