За результатами національного екзит-полу, Володимир Зеленський лідирує після першого туру президентських виборів в Україні, Київ, 31 березня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/STEPAN FRANKO

За результатами екзит-полів, у другий тур виборів президента України вийшли Володимир Зеленський та Петро Порошенко. Третє місце посіла Юлія Тимошенко. Як вважають соціологи, офіційні результати не відрізнятимуться істотно від даних опитувань. Громадське дізнавалось, як відреагували на результати екзит-полів основні учасники виборчих змагань.

Володимир Зеленський, схоже, задоволений результатом. «Я побачив пару екзит-полів. Екзит-полів багато, а переможець — один», — заявив він під час виступу у своєму штабі.

«Нам все одно, з ким бути в другому турі. Ми молоді люди, ми не хочемо бачити все те минуле в своєму майбутньому, в майбутньому нашої країни», — наголосив Зеленський.

Кандидат у президенти України Володимир Зеленський з дружиною Оленою після оголошення національного екзит-полу після першого туру виборів, Київ, Україна, 31 березня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/STEPAN FRANKO

Петро Порошенко, судячи з його заяви, вже почав підготовку до другого туру.

«Доля звела мене (у другому турі — ред.) — і я не соромлюся сказати про це — з маріонеткою Коломойського. Коломойському ми не дамо жодного шансу», — наголосив він.

Також глава держави вважає, що його вихід у другий тур «зламав сценарій Кремля».

«Москва сподівалась на перемогу свою вже сьогодні. Ви пам’ятаєте слова з Кремля, які звертались до українців і казали: ми повертаємось у старі часи, що український президент буде визначатись у Кремлі. І ми готові працювати будь-з ким, аби не з Порошенком… доведеться ще попрацювати з Порошенком… Нікуди ви не дінетесь», — заявив Порошенко.

Порошенко додав, що переможець другого туру буде представляти Україну на міжнародній арені, зокрема в переговорах з РФ.

«І представляти Росію буде не Максим Галкін і не Євгеній Петросян. А представляти Росію буде Путін. Завтра наступить 1 квітня, День сміху. Посміємося і досить. З 2 квітня не до жартів», — сказав він.

Президент України Петро Порошенко під час брифінгу після оголошення національного екзит-полу після першого туру виборів президента України, Київ, Україна, 31 березня 2019 року
Фото:

 EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Юлія Тимошенко, яка, за результатами екзит-полів, посіла лише третє місце, закликає не вірити результатам опитувань та контролювати офіційний підрахунок голосів. Тимошенко каже, що саме вона, а не Порошенко, буде боротися у другому турі із Зеленським.

«Закликаю не сприймати екзит-поли як істину в останній інстанції. Це — абсолютно маніпулятивна нечесна річ», заявила Тимошенко на брифінгу.

«Прошу підійти на виборчі дільниці і захищати результат до останнього… Буде безліч провокацій. Буде силове втручання з боку людей президента для того, щоб зіпсувати протоколи. За всю ніч не покиньте виборчих дільниць. Ми з вами боремося за кожен протокол», — звернулась вона до своїх соратників.

«Ми розраховуємо на те, що після підбиття реальних підсумків виборів, зібрання оригінальних протоколів, ми будемо боротися з Володимиром Зеленським у другому турі», — додала вона.

Кандидатка у президенти Юлія Тимошенко після оголошення національного екзит-полу після першого туру виборів президента України, Київ, Україна, 31 березня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/OLEG PETRASYUK

Юрій Бойко також вважає, що пройде до другого туру. У цьому йому мають допомогти голоси виборців, які відмовились брати участь у екзит-полах.

«Ми впевнені, що під час підрахунку голосів ми матимемо додаткові резерви. Близько 20% людей відмовлялися відповідати, за кого вони голосували, і ми вважаємо, що там саме наші голоси», — заявив Бойко на брифінгу в своєму штабі.

Він назвав цю виборчу кампанію «найбруднішою в історії України». Але Бойко все ж задоволений виборами, «оскільки ми показали, що влада, незважаючи на тиск, на спроби підкупу, приречена».

Олег Ляшко також не збирається здаватись до оголошення офіційних результатів.

«Я буду боротися навіть тоді, коли інші святкуватимуть свою перемогу! Тому звертаюся до всіх членів своєї команди: працюйте, а не панікуйте! Захистіть кожен наш голос. Наші результати будуть на табло ЦВК», — написав Ляшко у Facebook.

Анатолій Гриценко, натомість, за його словами, вже готується до парламентських виборів. Але поділився своїми думками щодо другого туру.

«Я не хочу ще п’ять років обману і мародерства, і тому за жодних умов у другому турі не підтримаю і не проголосую за Петра Порошенка. Я його добре знаю. Я не можу так само закликати голосувати чи не голосувати за Володимира Зеленського. Я його просто не знаю, як не знає його ще країна», — додав він.

Кандидат у президнети України Анатолій Гриценко, Київ, Україна, 31 березня, 2019 доку
Фото:

сторінка Анатолія Гриценка у Facebook

Олександр Вілкул теж не має ілюзій щодо свого результату. І теж буде готуватися до виборів у Верховну Раду.

«В мене немає сумнівів в правильності нашого курсу. Попереду парламентські вибори, і ми продовжимо працювати, щоб перемогти та повернути країну до нормального життя», — написав Вілкул у Facebook.

Поділитись: