У столиці Чехії Празі 23 червня більше 250 тисяч людей вийшли на антиурядову акція протесту.

Про це повідомляє «Радіо Прага».

Протестувальники зібралися в районі Летенського поля, де вимагали відставки прем'єр-міністра Андрея Бабіша.

У районі проведення протестної акції повністю перекрито автомобільний і трамвайний рух, закрито найближчі станції метро Влтавска і Градчанська.

На акцію протесту прийшли люди різного віку, в тому числі батьки з дітьми і пенсіонери. Деякі протестувальники тримають в руках прапори ЄС та Чехії, інші — плакати з критикою прем'єра Андрея Бабіша і президента Мілоша Земана.

Акції протесту проти чинного уряду в Чехії тривають щотижня ще з кінця квітня. 4 червня, за даними організаторів, зібралося приблизно 120 тисяч людей.

За інформацією словацького Інституту пам’яті народів, з 1982 по 1985 рік Бабіш був інформатором чехословацької Служби державної безпеки (StB), аналога радянського КДБ.

Нагадаємо:

  • 13 листопада видання Seznam опублікувало документальний фільм, у якому син прем'єра Чехії Андрея Бабіша стверджує, що батько примусово запроторив його в окупований Росією Крим, аби той мовчав про фінансові махінації батька.
  • 23 листопада парламент Чехії не зміг висловити недовіру урядові прем'єра Бабіша: не вистачило 9 голосів
  • Більше половини чехів вірять, що прем’єр країни намагається приховати свою причетність до справи «Гнізда лелеки». Відповідне опитування провела агенція Median: 54% опитаних чехів вважають, що сина Бабіша вивезли у 2017 році до Криму для того, щоб він не свідчив проти батька. Раніше прем’єр заявляв, що його син перебував на півострові добровільно. Водночас 50% чехів вірять, що Бабіш-молодший не знав, що він підписував, коли підписав документи пов’язані з цією справою. 57% респондентів вірять, що прем’єр намагається зробити усе для того, щоб його родина не свідчила у справі «Гнізда лелеки».
Поділитись: