Парламент Чехії 23 листопада не зміг висловити недовіру урядові прем’єр-міністра Андрея Бабіша. Вотум недовіри уряду ініціювали опозиціонери у зв’язку зі скандалом довкола видвідин сином Бабіша анексованого Криму. Для висловлення недовіри урядові парламенту не вистачило 9 голосів.

Голосування щодо вотуму ініціювали шість опозиційних партій, проте вони мали лише 92 голоси. Натомість соціал-демократчна партія ANO, яка має 5 представників в уряді, та комуністи не підтримали вотум недовіри. Відповідно, проти був 101 голос.

Як пишуть чеські ЗМІ, цей результат був доволі очікуваним, оскільки раніше соціал-демократи, партнери партії Бабіша, та комуністи відмовилися голосувати за висловлення недовіри.

Нагадаємо, 13 листопада видання Seznam опублікувало документальний фільм, у якому син прем'єра Чехії Андрея Бабіша стверджує, що батько примусово запроторив його в окупований Росією Крим, аби той мовчав про фінансові махінації батька.

15 листопада Сенат Чехії закликав прем’єр-міністра Андрея Бабіша піти у відставку через скандал довкола його сина, який заявив, що восени 2017 року його батько насильно відправив його у Крим, аби сховати від корупційного розслідування. 

16 листопада прем'єр заявив, що не піде у відставку добровільно, доки триватиме розслідування.

Прем’єр-міністра Андрей Бабіш разом з сином та кількома іншими членами родини фігурують у так званій справі «Гнізда лелеки», яка стосується махінацій із коштами ЄС.

22 листопада у Швейцарії Університет Цюриха скасував візит і виступ Бабіша через його можливу співпрацю зі спецслужбами комуністичної Чехословаччини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Або в палату, або в Крим: чеський прем’єр «викрав» власного сина, щоб той мовчав про його махінації

Більше половини чехів вірять, що прем’єр країни намагається приховати свою причетність до справи «Гнізда лелеки». Відповідне опитування провела агенція Median: 54% опитаних чехів вважають, що сина Бабіша вивезли у 2017 році до Криму для того, щоб він не свідчив проти батька. Раніше прем’єр заявляв, що його син перебував на півострові добровільно. Водночас 50% чехів вірять, що Бабіш-молодший не знав, що він підписував, коли підписав документи пов’язані з цією справою. 57% респондентів вірять, що прем’єр намагається зробити усе для того, щоб його родина не свідчила у справі «Гнізда лелеки».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile