У Празі 17 листопада відбулася масова хода у пам`ять про студентські акції 17 листопада 1989 року, з яких почалися головні події Оксамитової революції.

Про це повідомляє кореспондент hromadske.

Хода, як і 30 років тому, почалося в районі Альбертов, де розташовуються декілька наукових корпусів Карлового університету. Один з пунктів маршруту — Вишеградський пагорб, набережна річки Влтава. Марш завершився на вулиці Народні тріда, повторивши маршрут легендарного виступу студентів. Ця хода стала одним з центральних святкових заходів у столиці Чехії, приурочених 30-ій річниці мирної революції.

Як відомо, події листопада-грудня 1989 року призвели до відсторонення від влади комуністичної партії і послідовної відмови від соціалістичного режиму в тодішній Чехословаччині. Незважаючи на зіткнення демонстрантів з силами безпеки, які сталися на початку, революція відбулася безкровно, що й стало основою для її назви — «оксамитова».

Нагадаємо, у столиці Чехії Празі кілька сотень тисяч людей взяли участь у демонстрації асоціації «Мільйон миттєвостей» проти прем'єр-міністра Чехії Андрея Бабіша.

За інформацією словацького Інституту пам’яті народів, з 1982 по 1985 рік Бабіш був інформатором чехословацької Служби державної безпеки (StB), аналога радянського КДБ.

Нагадаємо:

  • 13 листопада видання Seznam опублікувало документальний фільм, у якому син прем'єра Чехії Андрея Бабіша стверджує, що батько примусово запроторив його в окупований Росією Крим, аби той мовчав про фінансові махінації батька.
  • 23 листопада парламент Чехії не зміг висловити недовіру урядові прем'єра Бабіша: не вистачило 9 голосів
  • Більше половини чехів вірять, що прем’єр країни намагається приховати свою причетність до справи «Гнізда лелеки». Відповідне опитування провела агенція Median: 54% опитаних чехів вважають, що сина Бабіша вивезли у 2017 році до Криму для того, щоб він не свідчив проти батька. Раніше прем’єр заявляв, що його син перебував на півострові добровільно. Водночас 50% чехів вірять, що Бабіш-молодший не знав, що він підписував, коли підписав документи пов’язані з цією справою. 57% респондентів вірять, що прем’єр намагається зробити усе для того, щоб його родина не свідчила у справі «Гнізда лелеки».
Поділитись: