Світ / Європа

У Празі пройшла багатотисячна акція протесту з вимогою відставки прем’єра Бабіша

Reuters
Світ/Європа/У Празі пройшла багатотисячна акція протесту з вимогою відставки прем’єра Бабіша
Зберегти
Вигляд
lead
Тисячі чехів вийшли на акцію протесту з вимогою відставки прем’єр-міністра країни Андрея Бабіша через його ймовірну причетність до фінансових махінацій.

17 листопада у Чехії відзначають День боротьби за свободу і демократію та вшановують учасників демонстрацій 1939 року та Оксамитової революції 1989-го, після якої від влади відсторонили комуністичний режим.

Багато учасників цих заходів прийшли з антиурядовими банерами і прапорами Євросоюзу та вимагали відставки прем’єра. Найбільше людей зібралося на Вацлавській та Староміській площах міста. Вони скандували «Ганьба», «Відставка», «Бабіша — на смітник».

Як зазначає Reuters, опозиційні партії розраховують, що у п’ятницю, 23 листопада, парламент ухвалить вотум недовіри Бабішу. Соціал-демократи, партнери партії Бабіша ANO 2011, за даними джерела видання, роздумують над тим, чи підтримувати вотум недовіри.

Водночас президент Чехії Мілош Земан висловив підтримку Бабішу, заявивши, що очікує на заспокоєння ситуації. 

15 листопада Сенат Чехії закликав прем’єр-міністра Андрея Бабіша піти у відставку через скандал довкола його сина, який заявив, що восени 2017 року його батько насильно відправив його у Крим, аби сховати від корупційного розслідування. 

16 листопада прем'єр заявив, що не піде у відставку добровільно.

Прем’єр-міністра Андрей Бабіш разом з сином та кількома іншими членами родини фігурують у так званій справі «Гнізда лелеки», яка стосується махінацій із коштами ЄС.

13 листопада видання Seznam опублікувало документальний фільм, у якому син прем'єра Чехії Андрея Бабіша стверджує, що батько примусово запроторив його в окупований Росією Крим, аби той мовчав про фінансові махінації батька.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Або в палату, або в Крим: чеський прем’єр «викрав» власного сина, щоб той мовчав про його махінації

Більше половини чехів вірять, що прем’єр країни намагається приховати свою причетність до справи «Гнізда лелеки». Відповідне опитування провела агенція Median: 54% опитаних чехів вважають, що сина Бабіша вивезли у 2017 році до Криму для того, щоб він не свідчив проти батька. Раніше прем’єр заявляв, що його син перебував на півострові добровільно. Водночас 50% чехів вірять, що Бабіш-молодший не знав, що він підписував, коли підписав документи пов’язані з цією справою. 57% респондентів вірять, що прем’єр намагається зробити усе для того, щоб його родина не свідчила у справі «Гнізда лелеки».

Пов`язані новини