Чинний генерал Нацгвардії Володимир Гриняк не має ніякого відношення до злочинів під час Майдану, заявив його адвокат Станіслав Іваніцький в ефірі «Нині вже» на Громадському. Раніше журналісти «Слідства.Інфо» виявили його серед правоохоронців при розгоні учасників Революції Гідності. Гриняка впізнали щонайменше в п’яти різних місцях в урядовому кварталі поряд із силовиками.

Адвокат Гриняка ж заявляє, що серед 300 томів письмових доказів і 1 терабайт відеофайлів немає доказів причетності його підзахисного до розгону Євромайдану. А його наявність на камерах спостереження пояснює тим, що Гриняк «мав службове житло неподалік тих подій».

«Щодо того, що в його підпорядкування був спецпідрозділ «Беркут» – я спростовую цю інформацію. В цілому, щодо його причетності, я не хочу аналізувати чутки… оскільки я до цього питання підхожу як юрист і дивлюсь на докази. Доказів причетності Гриняка до інкримінованих йому діянь немає у справі. Є другорядні документи. Це понад 300 томів письмових доказів і 1 тб відеофайлів, які жодним чином не підтверджують причетність Гриняка до інкримінованих йому діянь», – заявив адвокат.

У розслідуванні журналістів ідеться про те, що серед більш ніж сотні телефонних з’єднань Гриняка 18 лютого, приблизно чверть — з тодішнім заступником міністра внутрішніх справ Віктором Ратушняком, який після Майдану втік з України. Решта — здебільшого з колегами по громадській безпеці МВС.

Адвокат стверджує, що така інформація є конфіденційною й у матеріалах кримінальних справ він цього не бачив.

«Звідки, з яких джерел надійшла ця інформація – мені невідомо, у матеріалах кримінальних справ я таких документів не бачив», — додав захисник.

Суд за півроку так і не зміг почати розгляд справи щодо генерала і його адвокат запевняє, що затягування з боку захисту не було. Натомість, було порушення конституційних прав самого Гриняка:

«Під час досудового розслідування були допущені численні грубі порушення прав людини, а саме з боку прокуратури щодо права Гриняка на захист. Такі неправомірні дії неодноразово знаходили підтвердження у рішеннях суду, а також у кваліфікаційній комісії прокурорів, яка дала негативний висновок щодо дій прокурорів Департаменту спецрозслідувань, тому у нас були підстави вважати, що ці прокурори мають упереджене і неприязне ставлення до Гриняка. Тому ми заявили відвід цим прокурорам. Суд не задовольнив відвід, але сторона потерпілих розцінила це як затягування розгляду справи. Я можу заперечити проти цього, ми як сторона захисту будемо сприяти швидкому розгляду справи», — заявив Іваніцький.

Гриняка обвинувачують у співучасті в організації умисного вбивства учасників Євромайдану, перешкоджанні мітингам і ще низці злочинів. За версією слідчих, саме він координував силовиків під час кривавих зіткнень 18 лютого 2014 року. Але після Майдану Гриняка не звільнили. Його підвищили, та ще й призначили на керівну посаду в Нацгвардії.

19 лютого начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що ГПУ повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 людям. Зазначимо, що відповідно останньої озвученої Горбатюком інформації, кількість повідомлених підозр за понад два місяці збільшилася на 10. Адже в листопаді 2018 Горбатюк заявляв, що у справах 73 убивств на Майдані про підозру повідомили 56 особам.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: