На відеозаписах подій Революції Гідності за 18 лютого 2014 року журналісти помітили людину, схожу на нинішнього генерала Національної гвардії України Володимира Гриняка.

Аналізуючи відеозаписи, відзняті в першій половині дня 18 лютого, Гриняка впізнали щонайменше в п’яти різних місцях в урядовому кварталі поряд із силовиками.

Під час Майдану він був заступником начальника Департаменту громадської безпеки МВС, який контролював дії «беркутівців» та інших силовиків на мітингах та акціях протесту.

Нинішнього генерала Нацгвардії ідентифікували серед правоохоронців при розгоні учасників Революції Гідності
Фото:

«Слідство.Інфо»

Зокрема, на одному з відео Гриняк стоїть поряд із тодішнім заступником начальника київської міліції Петром Федчуком та генералом Внутрішніх військ Миколою Миколенком. На відео видно, як Федчук, який після Революції Гідності втік до Росії, по рації дає вказівки підлеглим. Приблизно у той час силовики почали наступати

Крім того, на одному з записів, чоловік, якого журналісти ідентифікували як Гриняка, тримає в руці предмет, схожий на зброю. Він біжить Кріпосним провулком за вантажівкою, за кермом якої сидить майданівець.

Також журналісти отримали список телефонних з’єднань Гриняка за той день, завдяки чому з’ясували, що від самого ранку до 16-ї години станції телефонного зв’язку фіксували Гриняка в районі Інститутської та прилеглих вулиць.

Серед більш ніж сотні телефонних з’єднань, приблизно чверть — з тодішнім заступником міністра внутрішніх справ Віктором Ратушняком, який після Майдану втік з України. Решта — здебільшого з колегами по громадській безпеці МВС.

19 лютого начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що ГПУ повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 людям. Зазначимо, що відповідно останньої озвученої Горбатюком інформації, кількість повідомлених підозр за понад два місяці збільшилася на 10. Адже в листопаді 2018 Горбатюк заявляв, що у справах 73 убивств на Майдані про підозру повідомили 56 особам.

Також у листопаді 2018 Горбатюк заявив, що більша частина з 4700 злочинів проти учасників Революції Гідності сукупно у всіх містах України вже розкрита.

15 листопада у Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014 року. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка.

Раніше Лабораторія реконструкції подій «Jus Talionis» оприлюднила останню частину відеореконструкції подій 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській під назвою «Висота Жовтневий». Авторам відеореконструкції вдалося встановити точний час загибелі й поранення активістів: 11:28 – вбито Олександра Храпаченка, 11:42 – поранено волонтерку-медика Олесю Жуковську, 11:43 – вбито Віталія Смоленського, 16:50 – вбито Володимира Мельнічука.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: