У Путіна називають вступ України в НАТО «найгіршим сценарієм». Кулеба каже, що в РФ ніхто не питатиме

Речник президента Росії Дмитро Пєсков вважає, що «вступ України в НАТО став би найгіршим сценарієм», який змусить РФ «вдатися до активних дій». В МЗС України наголошують, що Кремль права голосу в цьому питанні не має.

Позицію Кремля цитує ТАСС.

Пєсков в інтерв’ю французьким журналістам почав переконувати, що РФ не є загрозою ні для кого й нібито зацікавлена у процвітанні європейських країн.

Що стосується питання про концентрацію російських військ біля кордонів України, Пєсков почав бідкатися, що «всі весь час говорять про концентрацію російських військ, а про концентрацію військ НАТО — ніхто».

Відповідаючи на питання щодо приєднання Києва до Північноатлантичного альянсу, він сказав, що «вступ України в НАТО став би найгіршим сценарієм».

«Це сценарій, який виходить за червоні лінії національних інтересів Росії. Це той сценарій, який може змусити Росію вжити активних заходів для забезпечення власної безпеки», — заявив Пєсков.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на ці заяви відповів, що Росія не має права голосу в дискусії про майбутнє членство України в Альянсі.

«Найгірший сценарій уже відбувся: напад РФ на Україну, окупація наших земель і вбивство наших громадян. Тому нас не цікавить думка РФ про вступ України в НАТО», — написав Кулеба.

Зближення України й НАТО

Окремим документом у процесі зближення з Альянсом може стати План дій щодо членства. Українська влада неодноразово просила надати його. У 2008 році на саміті Альянсу в Бухаресті документ мали отримати Україна та Грузія, але в підсумковій заяві зустрічі йшлося лише про наміри НАТО надати ПДЧ.

Попри це, зближення між Україною та Альянсом продовжується. У 2018 році НАТО офіційно визнало наміри України набути повноправного членства в Альянсі. У 2020 році Україна отримала статус партнера в межах Програми розширених можливостей НАТО.

А 14 червня 2021 року за результатами саміту НАТО країни-члени Альянсу у своїй спільній декларації затвердили, що План дій щодо членства є «неодмінною частиною» процесу набуття Україною членства в Північноатлантичному альянсі. Але умови, за яких Київ отримає ПДЧ, визначатимуться на індивідуальній основі.