На Одещині, Житомирщині, Тернопільщині, Кіровоградщині та Миколаївщині придумали схеми, якими штучно збільшували кількість виборців на окремих виборчих дільницях.

Про це повідомляє Національна поліція. 

У кожній з областей підозрювані змінювали адресу декільком людям, а потім вносили зміни до Державного реєстру виборців. З’ясувалося, що на одну адресу зловмисники реєстрували від 50 до 300 людей.

Загалом у кожній з областей існувала своя схема:

  • на Одещині підозрювані подавали заяви про зміну адреси, використовуючи крадені цифрові підписи громадян;
  • на Тернопільщині декан одного з вишів змушував студентів за гроші змінювати виборчу адресу;
  • на Житомирщині зловмисники зібрали персональні дані громадян та змінювали їхні виборчі адреси;
  • на Кіровоградщині місцевий мешканець змінив адресу проживання 200 жителів області. Він подав заяви до реєстру без особистої участі жителів та вказав неправдиві дані про їхнє проживання.

За усіма фактами поліція відкрила кримінальне провадження за статтями «фальсифікація виборчих документів» та «надання виборцям неправомірної вигоди, яка супроводжується передвиборчою агітацією». Зараз триває досудове розслідування. 

Коли там вибори?

Місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня. На них українці обиратимуть міських, сільських та селищних голів, а також депутатів обласних, районних, міських, сільських та селищних рад.

Це перші місцеві вибори за новим виборчим законодавством. Вони відбудуться за відкритими списками: тепер громадяни можуть обрати не лише політичну партію, а й конкретного кандидата зі списку політсили. Це означає, що виборці самі визначать, хто має представляти ту чи іншу партію в органах місцевої влади. Тобто список, який початково формує політична партія, може кардинально відрізнятися від того, який ми отримаємо після голосування. Усе залежить від виборців.

А тут ми детально розповідаємо, як безпечно проголосувати під час пандемії коронавірусу. 

Поділитись: