УКРАЇНА

У Раді готують новий проект закону про захист інформаційних даних

1 жовтня, 2018 11:59
УКРАЇНА/У Раді готують новий проект закону про захист інформаційних даних
Зберегти
Вигляд
Фракція БПП у парламенті ініціює створення робочої групи для підготовки проекту закону про захист інформаційних даних.

Фракція БПП у парламенті ініціює створення робочої групи для підготовки проекту закону про захист інформаційних даних.

Про це під час засідання погоджувальної ради голів парламентських фракцій повідомив голова фракції БПП Артур Герасимов, передає кореспондент Громадського.

«Гібридна війна йде і в інформаційній сфері. І антиукраїнським флагманом є телеканал Newsone. Наша фракція вважає, що ми маємо напрацювати проект закону про захист інформаційних даних», — сказав Герасимов.

Ініціативу президентської фракції підтримав спікер Верховної ради Андрій Парубій.

«Петиція про діяльність інформаційних каналів на сайті Верховної Ради набрала необхідну кількість голосів. Це дає підстави для невідкладного розгляду комітетом цієї проблематики», — сказав Парубій та додав, що як тільки комітет напрацює відповідний проект, його розглянуть у сесійній залі.

29 вересня повідомлялося, що петиція до Верховної Ради про «припинення антиукраїнської діяльності» телеканалів «112 Україна» та NewsOne зібрала необхідну кількість голосів для подальшого розгляду за 9 днів.

Автор петиції Артур Переверзєв вважає, що коли Україна перебуває в умовах «гібридної війни» та агресії Росії, «народні депутати України не можуть закривати очі та потурати поширенню дезінформації, ворожої пропаганди через інформаційні активи Кремля в Україні, зокрема на телеканалах «112 Україна» та NewsOne».

На його думку, «телеканали активно транслюють інформаційну політику «руского міра» в Україні».

20 вересня повідомлялось, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення позапланово перевірить телеканал Newsone на предмет поширення мови ворожнечі.

Нагадаємо, 29 серпня стало відомо, що український телеканал NewsOne перейшов під управління першого заступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова.

У січні 2018 року Національна рада з телебачення і радіомовлення призначила перевірку телеканалу NewsOne за пропагандистські висловлювання щодо Революції Гідності, а також за популяризацію збройних сил Росії.

Пов`язані новини
Життя
11 лютого 2019
Депутати не підтримають закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство» – автор проекту
Депутат від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець, який є автором проекту закону про запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування депутатів (№8461), вважає, що це скликання парламенту не підтримає цей проект. Цей закон депутати зареєстрували ще влітку 2018-го, але він так і не був проголосований парламент. У коментарі Громадському Ємець заявив, що парламент нинішнього скликання, на його думку, не підтримає цей закон: «На даний момент, з цим парламентом, який вже, мабуть, забув про свої обіцянки, що голосувати усі будуть особисто, і вже багато тих людей, які свого часу, в минулому скликанні, як і я, ходили у футболках «Голосуй особисто» і вимагали від «Партії регіонів» особистого голосування, ставши депутатами повторно, чомусь забули про цю свою обіцянку. Я зареєстрував законопроект, але наразі достатньої кількості голосів у парламенті, обраному за цією виборчою системою, очевидно немає», – наголосив депутат.Нагадаємо, рух ЧЕСНО повідомив, що карткою народного депутата із фракції «Блоку Петра Порошенка», президента Федерації футболу України Андрія Павелка декілька разів проголосували під час пленарного засідання Верховної Ради 7 лютого. Сам депутат в цей час перебував на 43-му Конгресі Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у Римі.Законопроект №8461 про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство», зареєстрували 8 червня 2018 року, а 11 червня документ надійшов на розгляд профільного комітету. Щоправда, за словами депутата, комітет так і не включив його до порядку денного./Марко Погуляєвський
Перевірено
Зберегти