У Раді ініціювали постанову про повернення журналістів та роботу в регламентних нормах

Депутати «Європейської Солідарності» ініціювали постанову про повернення журналістів до парламенту та про повернення роботи Верховної Ради до регламентних норм.
Про це повідомила народна депутатка Ірина Геращенко.
Вона розповіла, що депутати закликають про:
- два пленарні тижні на місяць;
- повернення «гарантованої» години запитань до уряду;
- повернення контролювальних функцій парламенту;
- висвітлення роботи Верховної Ради;
- публічність погоджувальних рад парламенту.
«Нам набридло спостерігати за деградацією Ради й зачиненими дверима сесійної зали. Постанова відкрита для підписання для всіх депутатів», — зазначила Геращенко.
Що передувало?
Опозиційні депутати скаржилися на скасування пленарних засідань на початку березня, попри плани розглянути низку законопроєктів. Народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк казав, що депутатів повідпускали у відрядження і ті не встигали повернутися до розгляду запланованих рішень.
Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія казав, що для депутатів «є термінове і важливе завдання, яке напряму впливає на допомогу партнерів». А коли воно буде виконане, народні обранці повернуться до роботи в сесійній залі.
Ірина Геращенко тоді зазначила, що замість засідання депутати від «Слуги Народу» формують три групи по 10 депутатів, щоб відвезти їх на військові позиції та робити звіт щодо фортифікацій.
Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук стверджував, що у цей час депутати проводили погоджувальні ради та обговорювали законопроєкти. А фракції «Європейська солідарність» та «Голос» «пішли в неконструктивний діалог, говорячи, що не будуть давати можливість голосувати низку законопроєктів».
«Тому фракція монобільшості сказала, що не вважає за можливе витрачати час для піару і переливання з пустого в порожнє. Вони сказали, що в час, поки ви собі там виборюєте якісь поїздки в ЄС, вони їдуть на фронт», — відповів Стефанчук.
Згодом, на засіданні 14 березня, Рада встигла розглянути лише одне питання. Після цього для ухвалення рішень забракло голосів, і роботу парламенту завершили. Ситуація фактично повторилася 21 та 28 березня.
Окрім того, опозиційні депутати неодноразово закликали повернути регулярні «години запитань до уряду» у Раді. А медійники закликали допустити журналістів до засідань та в кулуари.
- Поділитися: