У Раді назбирали 226 голосів на підтримку законопроєктів про заборону УПЦ МП

У Раді назбирали 226 голосів на підтримку законопроєктів про заборону московського патріархату
У Раді назбирали 226 голосів на підтримку законопроєктів про заборону московського патріархатуYulia Klymenko / Facebook

У Верховній Раді народні депутати зібрали 226 голосів за звернення до голови ВР Руслана Стефанчука щодо внесення на голосування законопроєктів про заборону Української православної церкви московського матріархату.

Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Юлія Клименко.

Раніше Стефанчук в інтерв’ю виданню «Радіо Свобода» казав, що він не впливає на порядок денний, він формується погоджувальною радою.

Водночас голова Верховної Ради сумнівався, що в парламенті знайдуться необхідні 226 голосів для заборони діяльності Української православної церкви московського патріархату, якщо такі законопроєкти будуть винесені на голосування.

«Парламент — це механізм, який ухвалює рішення колективно. І мені здається, що поки немає 226 голосів навколо такого важливого законодавчого акта. Виносити його в залу, провалювати для того, щоби просто потішити російську федерацію, просто безглуздо і юридично, і політично безвідповідально», — заявляв Стефанчук.

московський патріархат в Україні

Після російського вторгнення очільник російської православної церкви патріарх кирило фактично підтримав агресію рф. Водночас предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій засудив повномасштабне вторгнення росії в Україну, висловив підтримку українським військовим і звернувся до володимира путіна із закликом «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть перестала згадувати під час богослужінь ім'я кирила як свого патріарха.

А вже наприкінці травня минулого року Українська православна церква московського патріархату зібрала Собор у Києві, який, з-поміж іншого, заявив про повну самостійність і незалежність УПЦ.

Місцева влада позбавила УПЦ МП права на користування земельними ділянками в СумахРівномуХмельницькомуЧернівцях, а також ділянкою, на якій розташований кафедральний собор у Тернополі. У ХмельницькійРівненськійЧернівецькій та Житомирській областях місцеві депутати проголосували за заборону діяльності УПЦ МП в регіоні.

У Кам'янці-Подільському ухвалили рішення про припинення договорів оренди чи користування УПЦ МП церковними спорудами, які перебувають у державній власності. На Вінниччині розірвали договори оренди майна та землі з УПЦ МП. А ось у Львові припинили діяльність храмів УПЦ МП.

Усе це відбулося після інциденту з побиттям українського військового, який стався у Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ МП у Хмельницькому. Храм після цього теж перейшов до ПЦУ.