У Раді пропонують не змінювати системи оподаткування для ІТ-фахівців, які працюють як ФОПи

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев запропонував не змінювати системи оподаткування для фахівців в ІТ—сфері, які зареєстровані та працюють як фізичні особи—підприємці.

Про це Гетманцев повідомив в інтерв’ю «Ліга.Фінанси».

Він зазначив, що не є прихильником створення нової групи ФОП для ІТ-сфери, за яку виступають у Кабінеті міністрів.

«Коли представники Кабміну подумали, що домовилися з кимось, і вивели вже якусь концепцію оподаткування галузі, виявилося, що зустріли вал критики. Звичайно, можливо і буде якийсь результат цього процесу. Але я б залишив все так як є», — повідомив Гетманцев.

За його словами, чинна система оподаткування в межах використання ФОП є достатньо пільговою, тому немає потреби у тому, аби запроваджувати якусь нову систему.

Напередодні у Міністерстві цифрової трансформації України запропонували запровадити нову групу ФОП для ІТ-фахівців. У Мінцифри пропонують, щоб компанії могли перейти на спрощену систему оподаткування, сплачуючи 4-7% своїх доходів у вигляді податку. Крім цього, щомісяця компанія повинна буде сплачувати по 2 розміри єдиного соціального внеску з мінімальної зарплати за кожного свого найманого працівника (наразі це 2078,12 гривні) та військовий збір.

Для того, аби перейти на нову групу спрощеної системи оподаткування, в уряді пропонують висувати вимоги до компаній. Серед них:

  • кількість працівників компанії має становити не менше 10 осіб;
  • понад 75% прибутку має формувати експорт;
  • частка зарплат у собівартості — понад 75%;
  • середня зарплата одного працівника не менша за 5 мінімальних зарплат.